امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37085
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر سیدعبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع دانشجویان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیر سیدعبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه نظامی‌گری در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و یک نعمت است که خداوند به بندگان خود عطا می‌کند باید توجه ویژه‌ای به این جایگاه داشته باشیم و با انجام وظایف خود این جایگاه را حفظ کنیم.
وی ضمن تشکر از سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و سامانه فرماندهی اردوگاه رزم مقدماتی مرکز آموزش تکاور شهید سرلشکر شبان گفت: هزاران نفر برای حضور در دانشگاه افسری ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد کمتر از یک پنجم موفق شدند در این دوره‌ها حضور پیدا کنند و برای ورود به دانشگاه‌های افسری آماده شوند.
موسوی خطاب به دانشجویان اظهار داشت:‌ شما دانشجویان فرماندهان آینده ارتش هستید و در رده‌های مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران از سطح پایین گرفته تا سطح بالا دارای مسئولیت‌های مختلف خواهید شد.
جانشین فرمانده کل ارتش در ادامه تصریح کرد: نظامی‌گری یک شغل نیست بلکه یک تکلیف است و اگر کسی در طول خدمت به عنوان شغل نگاه کند خواهد لغزید و اگر به عنوان تکلیف نگاه کند پیشرفت خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: جایگاه یک نظامی در اسلام جایگاه ویژه‌ای است و با توجه به فرمایش حضرت علی(ع) پوشیدن لباس سربازی یک نعمت است که خداوند به بندگان خود عطا می‌کند.
موسوی با بیان اینکه در اجرای وظایف و تکالیف نظامی هیچ چیزی نباید مانع پیشرفت شود،‌ گفت:‌ اگر مانعی در اجرای تکالیف نظامی پیش آید در هرم پیشرفت نزول خواهیم داشت که باید دقت کافی را در این زمینه داشته باشیم.
وی اظهار داشت: همیشه باید در آمادگی کامل باشیم و همیشه و در همه حال باید نظم و انضباط خود را رعایت کنیم و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که «شما ارتشی‌ها باید رفتارتان طوری باشد که در ذهن مردم ارتشی بودن، متشرع و متدین بودن تداعی شود»، برای انجام این کار باید تمرین و ممارست کافی وجود داشته باشد که حضور روحانیون بی‌تاثیر نمی‌باشد و طی کردن این دوره‌‌ها نیز تاثیر بسیار مثبتی دارد که باید از آموزش‌هایی که در این دوره برگزار می‌شود بهره کافی را ببریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها