امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37093
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو امیدوارند مذاکرات صلح بین فلسطین و اسرائیل که به تازگی از سرگرفته شده، جنبه پایدار داشته باشد.

لاوروف امروز، پنجشنبه در مسکو در جریان مذاکرات خود با "صائب عریقات" سرپرست هیئت مذاکره کننده فلسطینی با طرف اسرائیلی گفت: ما این مسئله را درک می‌کنیم که شما در آغاز راه قرار دارید، ولی ما می‌خواهیم تا این مذاکرات جنبه پایدار داشته باشد و در نهایت به نتیجه‌ای که همه خواهان آن هستند، یعنی حل و فصل نهایی مناقشه فلسطین-اسرائیل، از جمله ایجاد دولت مستقل فلسطینی منجر شود و هر دو طرف بتوانند در سایه توافقات بدست آمده در آرامش و صلح زندگی کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد که مسکو برای امکان بوجود آمده کنونی به منظور تبادل اطلاعات در خصوص روند مذاکرات بین فلسطین و اسرائیل ارزش زیادی قائل است و از ابتکارعمل آمریکا که میانجی آغاز این مذاکرات بود، کاملا حمایت می‌کند.

وی افزود: این حمایت در بیانیه مصوبه اعضای گروه چهارجانبه حل و فصل مناقشه خاورمیانه (شامل آمریکا، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل) هم به خوبی مشخص است که در آن مواضع این گروه مورد تاکید قرار گرفته که بر اساس آن تمامی مسائل باید صرفا بر پایه و اساس حقوق بین الملل و تصمیمات شورای امنیت حل و فصل شده و هر نوع اقدام یک‌جانبه در این خصوص غیرقابل قبول است.

لاوروف با یادآوری اینکه مقامات مسکو به خوبی دشواری وظایف کنونی طرفهای مذاکره کننده را درک می‌کند، گفت: با توجه به وقفه بسیار طولانی در مذاکرات ما خواستار تقویت اعتماد بین طرفین هستیم و در این راستا از اقدام دولت اسرائیل برای آزادی تعدادی از اسرای فلسطینی کاملا استقبال می‌کنیم.

به گفته وی، به منظور همین تقویت اعتماد متقابل هر دو طرف باید از هر نوع اقدام یک‌جانبه خودداری کرده و کاملا منطقی و اصولی برخورد کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها