امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37095
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، وزارت خارجه آلمان خواستار دسترسی کامل بازرسان سازمان ملل به مناطقی شد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، وزارت خارجه آلمان خواستار دسترسی کامل بازرسان سازمان ملل به مناطقی شد که گفته می‌شود هدف حمله شیمیایی در سوریه قرار گرفته است.
گیدو وستروله وزیر خارجه آلمان در این زمینه گفت: ما کاملا نگران استفاده از گازهای شیمیایی در اطراف دمشق هستیم. این گزارش‌ها کاملا جدی هستند و اگر تایید شوند بسیار عصبانی کننده خواهد بود.
وی افزود: ما خواستار دسترسی بازرسان آژانس، که هم اکنون در سوریه به سر می‌برند، به این مناطق در سریعترین زمان ممکن هستیم تا این اتهامات بررسی شود.
معارضان مسلح سوری، در حالی که قرار است بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» وارد دمشق شوند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کرده‌اند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است. ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف علیه دولت وی مطرح شده است.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها