امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37120
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «Newsthump»، بردلی مانینگ که به خاطر افشا اسناد محرمانه آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «Newsthump»، بردلی مانینگ که به خاطر افشا اسناد محرمانه آمریکا در وب‌سایت ویکی لیکس، به 35 سال زندان محکوم شده است، آرزو کرده کاش به جای این کار، یک جوان سیاه‌ پوست را با ضرب گلوله کشته بود.

مانینگ که بعد از جلسه استماع، با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، با ابراز ناامیدی از حکمی که علیه او صادر شده، گفت: وقتی به عقب بر می‌گردم و به آن روز سرنوشت‌ساز نگاه می‌کنم، آرزو می‌کنم کاش می‌گذاشتم آن اسناد در رایانه‌ام باقی بماند و به جای آن بیرون می‌رفتم و یک نوجوان سیاه را می‌کشتم!

وی افزود: اکنون به شما می‌گویم، اگر جان یک نوجوان از یک قومیت متفاوت را می‌گرفتم، به جای اینکه تعدادی اسناد را بر روی وب سایت قرار دهم، اکنون زندگی ساده‌تری داشتم. مطمئنم در بقیه عمرم پشیمان خواهم بود که چرا این ایمیل‌ها را فرستادم و به جای آن نرفتم یک نوجوان سیاه پوست را بکشم.
فوریه دو سال پیش (اسفندماه 90) «جرج زیمرمن» که نگهبان یک منطقه مسکونی بود در فلوریدا به سمت یک نوجوان سیاه‌پوست غیرمسلح به نام «تریون مارتین» شلیک کرد و وی را به قتل رساند.
انفعال و کوتاهی پلیس فلوریدا در دستگیری این نگهبان سفیدپوست از همان ابتدا با واکنش‌های گسترده‌ای روبرو شد. پلیس این ایالت تنها شش هفته پس از این قتل و در واکنش به فشارهای عمومی زیمرمن را دستگیر کرد.
«جرج زیمرمن» ادعا کرد مارتین را به این دلیل کشته است که این نوجوان سیاه‌پوست به سمت وی حمله‌ور شده و او به خاطر دفاع شخصی اقدام به تیراندازی کرده است.
بحث‌ها پیرامون این قتل هنگامی بالا گرفت که مشخص شد این نگهبان پیش از تیراندازی به سمت مارتین ابتدا با پلیس تماس گرفته اما پلیس به وی دستور داده است کاری انجام ندهد تا مأموران به محل مورد نظر برسند.
چند هفته پیش هیئت منصفه دادگاهی در آمریکا «جورج زیمرمن» را از تمامی اتهاماتش تبرئه و وی را از زندان آزاد کرد.
این پرونده بار دیگر به بحث‌ها پیرامون تبعیض‌های نژادی در آمریکا دامن زده و باعث تجمع‌های اعتراضی خودانگیخته‌ای در شهرهای مختلف آمریکا از جمله سان‌فرانسیسکو، فیلادلفیا، شیکاگو و آتلانتا شده‌اند.
کارشناسان پرونده زیمرمن را شاهدی بر برخورد تبعیض‌‌‌آمیز با سیاه‌پوستان در دستگاه عدالت قضایی آمریکا می‌دانند.
نتایج یک نظرسنجی از موسسه نظرسنجی گالوپ نشان می‌دهد از هر چهار آمریکایی آفریقایی تبار یک نفر گزارش داده است در ماه گذشته پلیس با وی بدرفتاری کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار