امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37136
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیماهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هواپیماهای نیروی هوایی این کشور روز پنج شنبه در زمان پروازهای برنامه ریزی شده خود، به هیچ وجه حریم هوایی کشور ژاپن را نقض نکرده‌اند.

چند ساعت قبل رسانه‌های گروهی ژاپنی به نقل از منابع آگاه در وزارت دفاع این کشور اعلام کرده بودند که دو فروند هواپیمای «توپولف-95» روسی در حریم هوایی ژاپن در منطقه جزیره اوکینوسیما دیده شدند.
بر اساس این اطلاعات، با مشاهده هواپیماهای روسی و در پاسخ به این مسئله چندین فروند جنگنده ژاپنی بسرعت به پرواز درآمده و این هواپیماها را به خارج از حریم هوایی ژاپن همراهی کردند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: دو فروند هواپیمای استراتژیک بمب افکن  «توپولف-95» صبح روز پنجشنبه طبق برنامه ریزی صورت گرفته برفراز آسمان آب‌های آزاد در دریای ژاپن و اقیانوس آرام به پرواز درآمدند. بر اساس اطلاعات مرکز کنترل پرواز نیروی هوایی روسیه هیچ یک از این دو هواپیما حریم هوایی کشور ژاپن را نقض نکردند. این هواپیما همچنان در منطقه آب‌های آزاد در حال پرواز بودند که چند جنگنده نیروی هوایی ژاپن آنها را همراهی کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها