امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37143
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عبدالرضا مصری بعد از ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عبدالرضا مصری بعد از ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس استان کرمانشاه اظهار داشت: در انتخابات سال 88 و حوادث بعد از آن شاهد لشکرکشی‌های خیابانی با ایجاد فتنه و یا دست‌خوش فتنه قرار گرفتن بودیم و رای اعتماد به وزرا داده شد و در سال 92 هم ملت ایران شاهد برگزاری انتخابات و دادن رای اعتماد به وزرا بودند و نهایتا کاندیداهای اصول‌گرا تبریک رسمی گفتند و این دو رویداد قابل تامل است.

وی ادامه داد: سال 84 مجلس اصول‌گرا بود و رای اعتماد به دولت اصول‌گرا داده شد که در آن دوره تمام نمایندگان اصلاح‌طلب که از نظر تعداد در اقلیت بودند، به‌طور یک‌پارچه به وزرا رای اعتماد ندادند، اما در سال 92 مجلس اصول‌گرا به یکی از وزرا 272 رای  داد و این به‌معنای گذشتن از مسائل جناحی و تعامل با دولت است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، فتنه را خط قرمز مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و افزود: فتنه یک اتفاق تصادفی نبود و قابل چشم‌پوشی نیست، چراکه فتنه 88 برای از بین بردن ارکان نظام بود.

مصری با تأکید بر تعامل نمایندگان اصول‌گرا با سایر سلیقه‌ها، تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به 15 نفر از وزرا رای اعتماد دادند و این نشان‌دهنده تعامل در بهترین وضعیت است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر تعامل بیشتری قبل از بررسی صلاحیت وزرا با مجلس صورت می‌گرفت، چه بسا دولت افرادی را که رأی اعتماد نگرفتند را معرفی نمی‌کرد.

به گفته مصری، در هیچ دوره‌ای به اندازه این دوره ارتباط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با وزرای پیشنهادی خوب نبوده است.

وی با بیان اینکه نماینده‌ها عزم خود را برای تعامل با دولت جزم کرده‌اند، اظهار داشت: بالاترین شاخصه‌ها در وزرای پیشنهادی که رأی اعتماد گرفتند معلوم است و دولت باید افرادی با این ویژگی‌ها معرفی کند.انتهای پیام/2700/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها