امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37149
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 322
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان در پایان دیدار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ایراکلی آلاسانیا" وزیر دفاع گرجستان در پایان دیدار خود با "چاک هیگ" وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن اعلام کرد که کشورش مخالفتی با برقراری همکاری‌های نظامی با روسیه ندارد، ولی معتقد است که فعلا شرایط برای این منظور فراهم نشده است.

وزیر دفاع گرجستان گفت: ما هیچ توهمی در این رابطه نداریم که روسیه مواضع خویش را در قبال مشکلات ارضی موجود بین دو کشور تغییر دهد، و قصد ما برای عضویت در ناتو نیز تغییری پیدا نخواهد کرد. ولی ما حاضر به برقراری روابط سیاسی، تجاری-اقتصادی و حتی در زمینه همکاری‌های نظامی با روسیه، بعنوان کشور همسایه خود هستیم.

آلاسانیا افزود: البته با وجود عواقب باقی مانده از مناقشه نظامی سال 2008 بین دو کشور ، در حال حاضر تفلیس و مسکو فعلا در زمینه همکاری‌های ضدترورویستی ارگانهای انتظامی، از جمله اقدامات مرزبانی و بخصوص تامین امنیت برای برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در سال 2014 به توافقاتی رسیده‌اند.

وزیر دفاع گرجستان یادآور شد که روابط کشورش با روسیه و وضعیت دو منطقه آبخازی و اوستیای جنوبی، یکی از موضوعات مذاکرات وی با هیگ، وزیر دفاع آمریکا بود.

به گفته وی، طرفین همچنین ادامه مشارکت نیروهای نظامی گرجستان در عملیات نظامی ناتو در افغانستان و همچنین تقویت همکاری‌های نظامی دوجانبه بین گرجستان و آمریکا را مورد بررسی قرار دادند.

به گفته وی، طرف آمریکایی وعده تقویت امکانات نظامی گرجستان و همچنین فراهم سازی برنامه‌های آموزشی برای نیروهای نظامی این کشور را به وی داده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها