امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3716
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر متکی در مراسمی که در مسجد محمد رسول‌الله برگزار شد، با اشاره به اینکه حجم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، منوچهر متکی در مراسمی که در مسجد محمد رسول‌الله برگزار شد، با اشاره به اینکه حجم نقدینگی در کشور در نخستین روز دولت نهم و دهم 60 هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: اکنون این حجم نقدینگی به 560 هزار میلیارد تومان رسیده است و ما برنامه‌ و کاری نتوانستیم برای این نقدینگی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه افزایش حجم نقدینگی بین مردم موجب کودتای قیمت در کشور شده است، ابراز داشت: باید دولت این نقدینگی بین مردم را به تولید هدایت می‌کرد تا تورم را کنترل کند ولی اکنون ما نتوانستیم برای آن کاری کنیم.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌ جمهوری بیان کرد: سرمایه‌گذار ایرانی چطور در هند، آمریکا و ژاپن می‌تواند سرمایه‌گذاری کند اما در ایران نمی‌تواند چنین کاری کند چراکه ما از آنان حمایت نمی‌کنیم اگر می‌کردیم آنان در کشورشان سرمایه‌هایشان را سرمایه‌گذاری می‌کردند.

متکی اظهار داشت: در اسلام کسی که برای تامین معاش خانواده‌اش تلاش کند، کارش مانند جهاد را خدا است اگر یک نفر برای خانواده‌اش این کار را کند این ثواب را می‌برد، کسی که برای یک کشور این کار را کند جایگاهی عظیم می‌تواند داشته باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه رئیس دولت یازدهم هر که باشد باید در کشور تلاش کند تا تورم و گرانی را کنترل کند، اذعان داشت: اگر تقاضای کالایی در جامعه‌ای بالا رود و آن کالا در کشور تولید نشود عدم تقابل تقاضا و عرضه اتفاق می‌افتد و این امر موجب تورم و گرانی در کشور می‌شود.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری ابراز داشت: هدفمندی یارانه‌ها تصویب شد تا 71 هزار میلیارد تومان به مردم پول دهند و قانونگذاران دو دغدغه اساسی در این طرح داشتند و می‌گفتند اجرای این طرح آری، پرداخت پول به مردم آری ولی آزادسازی قیمت با شیب ملایم باشد و این کار در پنج سال تعریف شد تا فشار به مردم وارد نشود که متاسفانه آزادسازی این قیمت‌ها در شهریور سال 91 افزایش قیمت نبود بلکه کودتای قیمت در کشور بود.

متکی اظهار داشت: نخستین دغدغه قانون‌گذار این بود که 30 درصد پول یارانه را به تولیدکنندگان بدهیم تا آنان با تولید تقاضای 71 هزار میلیارد تومان را در کشور تامین کنند و با تحقق تولید یکسان کالا و عرضه یکسان تورم کنترل شود.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: کشورهایی مانند ژاپن که پول به مردم پرداخت می‌کنند، در عوض جنسی را که به مردم می‌دهند، پولش را از دل اقتصاد بیرون می‌آورند تا اقتصاد کشورشان فعال شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت دلار، اذعان داشت: اقتصاد یک علم، دانش و منظومه است، دستوری نیست و همه باید با هم تصمیم‌گیری کنند وقتی دلار یک دفعه اینقدر افزایش می‌یابد بدون هیچ کار کارشناسی مشکلات فراوانی در کشور ایجاد می‌شود.

وی اذعان داشت: برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی در کشور باید ول وله و هل هله در تولید کشور رخ دهد و من فکر می‌کنم رئیس دولت یازدهم هر کسی باشد با توجه به شرایط کشور باید برای این امر مهم تصمیم گیری کلان داشته باشد.
انتهای پیام/77009/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها