امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37166
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، قرار است، امروز پنج‌شنبه دادگاه کیفری ریاض «فاضل المناسف»، فعال حقوق بشری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، قرار است، امروز پنج‌شنبه دادگاه کیفری ریاض «فاضل المناسف»، فعال حقوق بشری عربستانی و یکی از موسسان مرکز حقوق بشر «عدالت» این کشور را به اتهام شرکت در تظاهرات مسالمت آمیزی در منطقه «الشرقیه» عربستان و درخواست اصلاحات در این کشور و پایان دادن به تبعیض به اجرا گذاشته شده از سوی حکومت سعودی محاکمه می‌کند.

یکی از دوستان المناسف در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عربستان گفت که این فعال حقوق بشر عربستانی تاکنون سه بار در معرض بازداشت خودسرانه دستگاه‌های امنیتی سعودی قرار گرفته و در طول دوران بازداشت خود در معرض شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته است.

وی توضیح داد که در دفعه‌های دوم و سوم بازداشت المناسف، جهت گرفتن اعتراف، وی با برق شکنجه شده است.

این فعال حقوق بشری عربستانی توضیح داد که حکومت تصور می‌کند، با محاکمه فعالان سیاسی و حقوقی می‌تواند به بقای خود ادامه دهد و ما به خوبی می‌دانیم، افراد و فعالانی همچون فاضل المناسف به شدت حکومت سعودی را به وحشت می‌اندازند.

وی تاکید کرد که سکوت حکومت سعودی و ندادن پاسخ به درخواست‌های مکرر مردم عربستان در آزادی زندانیان سیاسی و آزادی بیان موجب می‌شود تا این رژیم هیچ‌گاه در امنیت و استقرار نباشد، بلکه این سکوت را باید سکوت حکومت‌های مستبد سرکوبگر تعبیر کرد که هم اکنون بر مردم و کشور عربستان حکومت می‌کند.

«فاضل مکی المناسف»، فعال 26 ساله حقوق بشر عربستانی روز دوم اکتبر 2011 میلادی در نزدیکی شهر «صفوه» در منطقه الشرقیه به واسطه نیروهای امنیتی سعودی بازداشت شد و تاکنون در زندان‌های حکومت‌ سعودی به سر می‌برد و طی مدت بازداشتش تاکنون اجازه گرفتن تماس با وکیل یا دیدار با خانواده‌اش به وی داده نشده است.

المناسف بارها اقدام به رصد و ثبت اقدامات تبعیض آمیز حکومت سعودی علیه اهالی منطقه الشرقیه کرده بود که اغلب ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند و تاکید کرده بود، اکثر بازداشت‌های صورت گرفته در مناطق مختلف الشرقیه خود سرانه و بدون اتهام یا بدون محاکمه بوده و سال‌ها به طول انجامیده است.

سازمان عفو بین الملل بارها از حکومت سعودی خواستار آزادی فوری فاضل المناسف شده و تاکید کرده که وی زندانی آزادی بیان به شمار می‌آید.

همچنین سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز از حکومت سعودی خواستار آزادی المناسف شده و تاکید کرده بود که اقدامات حکومت سعودی علیه فعالان عربستانی بیش از پیش حق آزادی بیان در این کشور را سلب می‌کند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها