امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37196
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «ولید المعلم» چهارشنبه شب در نشست مقام‌های کشور سوریه گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «ولید المعلم» چهارشنبه شب در نشست مقام‌های کشور سوریه گفت: اسرائیل از افزایش فعالیت‌های تروریستی در منطقه، تخریب زیرساخت‌ها، نابود کردن اقتصادها و تضعیف ارتش‌ها خصوصا در سوریه، عراق و مصر خشنود است و از اینکه ویرانی همه منطقه را فراگرفته است، راضی است.

وی گفت: روشن و مبرهن است که دو گروه در جهان عرب در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند یک گروه مردمی، ملی‌گرا، ترقی‌خواه و آزادیخواه است و گروه دیگر افراطی و تروریستی که از حمایت طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مانند عربستان، قطر، ترکیه، آمریکا و اسرائیل برخوردار می‌باشد.

وزیر خارجه سوریه با اشاره به اینکه تحولات سوریه بی ارتباط با رژیم صهیونیستی نیست، خاطرنشان کرد: اسرائیل یکی از طرف‌های اصلی بحران سوریه است و 3 بار به سوریه تجاوز کرده است، به صورت آشکار اعضای زخمی گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را در مراکز درمانی خود مداوا می‌کند و هدفش از این اقدامات ضربه زدن به مقاومت است زیرا از پیروزی مقاومت نگران است. 

المعلم افزود: اسرائیل با ائتلاف مخالفان سوری خارج نشین هماهنگ و همکار است و ائتلاف مخالفان خارج نشین از تصمیم اسرائیل برای مسلح کردن گروه‌های تروریستی فعال در سوریه حمایت می‌کند.

وزیر خارجه سوریه درباره موضع واشنگتن در قبال بحران سوریه نیز گفت: آمریکا خواهان تداوم فعالیت‌های خشونت آمیز و تروریستی در سوریه تا زمان تحقق منافع اسرائیل است لذا به بهانه‌های مختلف در مسیر تلاش روسیه برای برگزار کردن کنفرانس ژنو 2 سنگ اندازی می‌کند و برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مانند عربستان نیز در این امر با آمریکا همدست هستند و سفر بندر بن سلطان رئیس سرویس اطلاعات عربستان به روسیه نیز نشان داد که عربستان مخالف برگزاری کنفرانس ژنو 2 است زیرا معتقد است که بحران سوریه باید فقط به روش نظامی حل و فصل شود.

المعلم با بیان اینکه ائتلاف مخالفان خارج نشین متأثر از آمریکا و عربستان است، اظهار کرد: این ائتلاف شروطی برای حضور در کنفرانس ژنو 2 مطرح می‌کند و موضعی روشن اتخاذ نمی‌کند، که همه این امور نشان می‌دهد سوریه با توطئه‌ای خارجی به سرکردگی اسرائیل و نقش آفرینی شیوخ حاشیه خلیج فارس مواجه است.

المعلم درباره موضع کشورهای اروپائی نیز گفت: موضع اروپا در حال تغییر است ولی این تغییر به کُندی پیش می‌رود و هنوز در سطح مطلوب نیست.

المعلم از تلاش اروپا برای تعامل با سوریه خبر داد و افزود: اروپا تلاش می‌کند که سازمان‌های بشردوستانه خود را به سوریه بفرستد ولی سوریه با این امر موافقت نخواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها