امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37204
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت که در جلسه اخیر مذاکرات بین تشکیلات خودگردان و اسرائیل درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت که در جلسه اخیر مذاکرات بین تشکیلات خودگردان و اسرائیل درباره نقش آمریکا و ماموریت «مارتین اندیک» فرستاده آمریکا در مذاکرات صلح، اختلاف بوجود آمد.

به نوشته این روزنامه؛ طرف فلسطینی خواهان ایفای نقش بارز آمریکا در مذاکرات سازش است در حالی که طرف اسرائیلی معتقد است که این کار فلسطینیان را به افراطی‌گری در مواضع خود در دوره‌های آتی مذاکرات تشویق خواهد کرد.

هاآرتص همچنین به نقل از یک مسئول اسرائیلی نوشت که فلسطینیان از ابتدای مذاکرات می‌خواهند که فرستاده آمریکا نقش مهمی را در مذاکرات ایفا نماید و در جلسات حضور داشته باشد اما طرف اسرائیلی با این پیشنهاد مخالف است و بر این عقیده است که مذاکرات به صورت مستقیم و دوجانبه است.

بر پایه این گزارش، طرف اسرائیلی اعلام کرده است که حاضر است به شرط جزئی بودن نقش آمریکا با مشارکت فرستاده آمریکا در جلسات موافقت کند.

این روزنامه همچنین نوشت که اندیک به صورت فعال تنها در نخستین دور جلسه مذاکرات در واشنگتن حضور داشت و در 2 دوره اخیر که در قدس اشغالی برگزار شد، حضور نداشت و با وجود اینکه از 10 روز پیش در اسرائیل حضور دارد اما تنها به تماس‌های جداگانه بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی ادامه می‌دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار