امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37211
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم و دیدار علی جنتی با اهالی ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم و دیدار علی جنتی با اهالی فرهنگ و هنر دقایقی پیش با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در تالار وحدت برگزار شد.

سیدمحمود دعایی سرپرست موسسه اطلاعات در این مراسم اظهار داشت: من آرزوی چنین روزی را داشتم وقتی به من گفتند مراسم معارفه یار دیرینم است به فکر فرو رفتم که چه بگویم. نزدیک به سال‌های طولانی با آقای جنتی آشنا هستم.

وی ضمن اشاره به اینکه به آقای دکتر روحانی برای انتخاب آقای جنتی در پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک می‌‌گویم، گفت:‌ در انتخاب وزیر ارشاد از ما نظر خواستند البته نظر اول من فرد دیگری بود. اما وقتی آقای جنتی انتخاب شدند ویژگی‌هایی در او یافتم که مطمئنم آقای روحانی با تمام ملاحظات فردی را انتخاب کردند که توانایی‌های ویژه‌ای دارد.

وی افزود: امروز چهره‌های برجسته و عزیزی را در این محفل دیدم. فکر کردم صحبت کردن در اینجا گستاخی و باعث شرمندگی است. وقتی وارد شدم فرهاد فخرالدینی افتخار عرصه هنر و موسیقی را دیدم. پس از او استاد امیرخانی را دیدم که دستش را بوسیدم. البته من هم درد و دل‌‌هایی دارم. خاطرم است بنده را به همراه جمعی از اصحاب هنر و مطبوعات در ایام ارتحال امام یا دهه فجر برای تجدید میثاق در مرقد امام دعوت کرده بودند در آنجا پیشنهاد کردند که سخن بگویم. شاید من دیرپاترین مسئولی هستم که در عرصه مطبوعات دوام آورده‌‌ام. این امر از سعه صدر مسئولین است که نخاله‌ای چون مرا تحمل کردند. 

دعایی ادامه داد: بنده پشت تریبون آن روز درباره تقریر ایشان درباره مسائل هنری و موسیقی صحبت کردم در سال 58 از تلویزیون برنامه گل‌های جاویدان پخش می‌شد و امام حاکمیت و امامت این جامعه را داشتند. من در آن جلسه گفتم کسانی به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها از امام استفتا کرده و درباره گریم هنر موسیقی و موارد دیگر سوال کرده بودند که البته امام به زیبایی تمام به‌ آنها پاسخ دادند ایشان برای اینکه تمام شبهات یک جا حل شود اجازه دادند گروه سرود ای شهید مطهر با انواع سازها در نزد ایشان زنده اجرا شود. خواننده خواند و امام گوش کرد حتی از آن لذت هم بردند. این صحه برای این است که می‌توان موسیقی را شنید و از آن بهره برد و آن را نمایش داد.

مسئول موسسه اطلاعات در ادامه ضمن اشاره به اینکه برخی‌ها به بنده خورده گرفتند که از امام تصویری لیبرال می‌سازی، افزود: معاونانی به من خورده گرفتند که تو از امام تصویری لیبرال می‌سازی من گفتم نباید کتمان کنیم امام همین است. اسلام این است چرا که نباید جوانان ما نسبت به اصل مبانی اسلام و نظام شک بردارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آقای جنتی متولی نهادی شده که مسئول فرهنگ و هنر کشور است، اظهار داشت: هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر با احساساتی پاک و قلبی ظریف دارند. درست است که زود رنجیده شده و سال‌ها فاصله می‌گیرند اما به شما امید بسته و به شعارهای شما دلخوشند.

دعایی با تاکید بر اینکه من شما را می‌شناسم و می‌دانم به آنچه گفته‌اید عمل می‌کنید، تاکید کرد: اهالی فرهنگ و هنر با اندک نوازشی روی می‌آورند، در دوران انقلاب ابتدا یک کتاب مجوز گرفت اما چاپ دوم آن را نهی کردند ولی من می‌گویم شما می‌توانید فاصله‌ها را بردارید من به توانایی شما امیدوارم و می‌دانم دوران خوشی را در پیش خواهید داشت.

حجت‌الاسلام دعایی که در انتهای سخنان خود متاثر و احساساتی شده بود، این بیت را قرائت کرد که :

می‌توان در دل این مزرعه تهی بذری ریخت

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها