امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37214
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 86
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه امروز پنجشنبه اعلام کرد که این حزب به طور اصولی با انحلال دولت ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، راشد الغنوشی، رهبر جنبش اسلام گرای النهضه امروز پنجشنبه اعلام کرد که این حزب به طور اصولی با انحلال دولت موافق است تا گفت‌وگوهای ملی با مخالفان آغاز شود.

موافقت اصولی النهضه با انحلال دولت گامی به سوی حل بحران سیاسی در این کشور است که در پی ترور محمد البراهمی نماینده معارض برجسته در ماه گذشته وخیم شده است.

الغنوشی امروز پس از تشکیل نشست با حسین العباسی، دبیر کل اتحادیه کل مشاغل در جمع خبرنگاران گفت: النهضه پیشنهاد اتحادیه مشاغل برای آغاز گفت‌وگوهای ملی را پذیرفت.

حزب النهضه تاکنون با انحلال دولت ائتلافی این کشور که رهبری آن را این حزب برعهده دارد مخالف بود.

اتحادیه کل مشاغل تونس پیشنهاد داده است که با انحلال دولت کنونی تونس، دولت شایسته سالاری تشکیل شود و سپس مجلس موسسان به انجام وظیفه خود در تدوین قانون اساسی جدید این کشور ادامه بدهد.

العباسی نیز به خبرنگاران گفت: الغنوشی به من خبر داد که با پیشنهاد اتحادیه مشاغل موافق است اما برخی شروط و پیشنهادهایی را مطرح کرد که به مخالفان ارائه می دهیم و سپس النهضه را در جریان پاسخ مخالفان قرار خواهیم داد.

اتحادیه کل مشاغل مدیریت حل اختلاف بین دولت و مخالفان در تونس را برعهده گرفته است.

رئیس حزب النهضه به خبرنگاران گفت: با سرعت و در کوتاه ترین زمان از بحران خارج می‌شویم، ما پیشنهاد اتحادیه مشاغل برای آغاز گفت‌وگو با مخالفان را پذیرفتیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها