امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37215
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز خبر داد سازمان ملل از دولت سوریه خواسته است به کارشناسان این نهاد بین‌المللی اجازه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویترز خبر داد سازمان ملل از دولت سوریه خواسته است به کارشناسان این نهاد بین‌المللی اجازه بازرسی از محل‌هایی که ادعا می‌شود در آنها از سلاح‌های شیمیایی استفاده شده، بدهند.

بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفته است باید «بدون تأخیر» درباره ادعاهای جدید درباره حمله شیمیایی در سوریه تحقیقات انجام شوند.

این در حالی است که سوریه اعلام کرده آماده است با کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور همکاری کند.

معارضان مسلح سوری، در حالی که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» حضور داشتند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کردند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است. ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف، به عنوان یکی از ابرازهای هجمه روانی و رسانه‌ای علیه دولت وی مطرح شده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار