امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37221
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از پایان مراسم معارفه خود و دیدار صمیمی با اهالی ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از پایان مراسم معارفه خود و دیدار صمیمی با اهالی فرهنگ و هنر با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که ارزیابی‌اش پس از یک هفته کار در وزارت ارشاد از شرایط موجود چیست گفت: جلسه‌ای که امروز برگزار شد، جلسه‌ بسیار مفید، خوب و باشکوهی بود جلسه‌ای که در آن هنرمندان، فرهیختگان و اندیشمندان حضور داشتند و ما با مسائل و مشکلات آنها آشنا شدیم و من هم همه وقتم را گذاشته‌ام برای آنکه مسائل و مشکلات و چالش‌های حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر، مطبوعات، کتاب، سینما، تئاتر، موسیقی، هنرهای نمایشی و ... که وجود دارد در درجه اول شناسایی شود و برای آن یک راه‌حلی پیدا کنیم با توجه به سیاست‌هایی که دولت تدبیر و امید دارد.

وی افزود: دولت تدبیر و امید سیاست‌های مختلفی برای تقویت فرهنگ و هنر در جامعه دارد، گسترش اقتصاد فرهنگ و توان‌ بخشیدن به همه عرصه‌های فرهنگ و هنر یکی از اهداف ما است و من بسیار امیدوار هستم که ما در شرایط سخت و دشواری که از نظر اقتصادی داریم در حوزه فرهنگ و هنر بتوانیم نشاطی را ایجاد کنیم برای اقشار مختلف جامعه و لایه‌های مختلف جامعه که با روحیه بالاتر بتوانند فرهنگ دیرپای کشورمان را به دنیا عرضه کنند و ما هم بتوانیم بیش از گذشته از اصحاب فرهنگ و هنر در لایه‌های مختلف اجتماعی استفاده کنیم.

علی جنتی همچنین در پاسخ به سؤال فارس، مبنی بر انتخاب معاونان مختلف و اینکه چه زمانی این معاونان توسط وی اعلام خواهند شد گفت: در برخی از موارد به نتیجه رسیده‌ایم اما در برخی دیگر از حوزه‌ها مشغول مطالعه هستیم و انشاءالله در آینده‌ای نه چندان دور معاونان معرفی خواهند شد.

وی همچنین در خصوص انتخاب معاون سینمایی و اینکه سینماگران انتظار دارند فرد متعادلی در رأس سازمان سینمایی قرار گیرد که نتیجه آن عدم حذف گروه‌های مختلف سینمایی باشد گفت: در حوزه سینما قطعاً مدیری جایگزین خواهد شد هم این حوزه را به خوبی می‌شناسد و هم در بین اصحاب سینما مقبولیت دارد و هم اینکه با تدبیر با جریانات مختلفی که در حوزه سینما است به صورت برابر بتواند برخورد کند و در نهایت از همه سلیقه‌هایی که در این حوزه حمایت و پشتیبانی کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه آیا انتخاب حجت‌الاسلام ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی قطعی شده است گفت: هر وقت که حکم ایشان صادر شد اعلام می‌شود اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حوزه معاونت هنری هم تغییراتی رخ خواهد داد در خصوص اینکه آیا در پایان مدت 100 روز گزارش کار حوزه فرهنگ و هنر را به مردم ارائه خواهد داد یا خیر، گفت: در حوزه‌های مختلف از جمله سینما، مطبوعات و حوزه نمایشی کارهایی را که می‌شود ظرف 100 روز انجام داد را احصا و آماده می‌کنیم و امیدواریم رئیس جمهور در پایان 100 روزی که قرار است گزارش کار را به مردم بدهد خبرهای خوبی از حوزه‌های مختلف فرهنگ به مردم بدهند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها