امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37233
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی زاده هاشمی امروز در مراسم روز پزشک که با حضور آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سالن اجتماعات وزارت کشور ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی زاده هاشمی امروز در مراسم روز پزشک که با حضور آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار شد، با تبریک روز پزشک افزود: امروز علاوه بر زاد روز شیخ الرئیس ابوعلی سینا به جامعه پزشکی یک تبریک مضاعف و خسته نباشید هم باید به پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و متخصصان و فوق متخصصان که در اقصی نقاط کشور و در مناطق دور دست و محروم در مجموعه نظام سلامت مشغول خدمت رسانی به مردم هستند عرض کنیم.

وی گفت:‌ امروز بعد از سالها که آیت الله هاشمی رفسنجانی در هیچ جمعی غیر از مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور نداشت؛ باعث افتخار ماست که حضور ایشان را که یکی از استوانه های انقلاب اسلامی است، در جمع پزشکان داریم و من تبریک و قدردانی از جامعه پزشکی را به عده ایشان می‌گذارم.

وی ادامه داد:‌ به دکتر زالی هم به عنوان رئیس منتخب جامعه پزشکی که امروز رسماً کار خود را شروع می کند، تبریک می‌گویم. او فردی است که جامعه پزشکی کشور در یک فرآیند طولانی انتخابات به او اعتماد کرده است و حتماً خدمات موثری برای کاهش مشکلات نظام سلامت به خصوص کاهش مشکلات مردم در این عرصه خواهد داشت.

وزیر بهداشت اضافه کرد: مهمترین وظیفه سازمان نظام پزشکی حفظ و رعایت حقوق مردم است که در اینجا جا دارد از تلاشهای مرحوم دکتر علیرضا نوری که در تدوین قانون سازمان نظام پزشکی نقش محوری داشت هم یاد کنیم و امیدواریم که با برادر شهیدش محشور شود.

قاضی زاده هاشمی گفت:‌ از امروز فصل جدیدی برای جامعه پزشکی شروع می شود و امیدواریم با همکاری نزدیک وزارت بهداشت و نظام پزشکی شاهد هم افزایی در نهادهای خدماتی، علمی پزشکی و انجمنهای پزشکی باشیم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت نیز آ‌ماده است تا بر اساس امکانی که قانون به آن داده است برخی تصدی های خود را به سازمان نظام پزشکی واگذار کند. خدماتی مانند آموزش مداوم به جامعه پزشکی، صدور مدارک حاکی از ارتقای پزشکان و پیراپزشکان، تدوین نظام ارزشیابی خدمات درمانی و بهداشتی و نظارت بر آنها می تواند در این عرصه مطرح باشد.

وزیر بهداشت افزود: البته شرط این واگذاری این است که این سازمان بتواند امکان نظارت دقیق خود را بر ارائه این خدمات و احقاق حقوق مردم به صورت کافی در کل کشور به صورت واقعی ایجاد کند.

وی گفت: متأسفانه در سالهای اخیر بی مهری هایی به جامعه پزشکی شده است. سازمان نظام پزشکی باید مراقبت کند تا خدای نکرده آلودگی هایی اگر در بین جامعه پزشکی وجود دارد، رفع شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: اقدام مهم دیگری که در دولت تدبیر و امید باید به سرعت پیگیری شود، تقویت بیمه هاست. متأسفانه بیمه درست و حسابی در بخش خدمات درمانی در کشور نداریم و به خصوص بیماران صعب العلاج در رنج زیادی هستند. ما در دولت تدبیر و امید فارغ از شعار زندگی به دنبال این هستیم که آرامش را به ملت بازگردانیم.

وی گفت: این آرامش باید برای همه کسانی که در نظام ارائه خدمات سلامت هستند ایجاد شود و از آن مهمتر برای مردم که ولی نعمت همه ما هستند باید فراهم شود.

وی بار دیگر بر افزایش همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تأکید کرد و گفت: منتظر اعلام برنامه‌های سازمان نظام پزشکی برای پذیرش مسئولیتهای جدید هستیم و اعلام می‌کنیم که مردم و جامعه پزشکی منتظر روزها و آینده بهتری باشند و امیدواریم با همکاری همه دست اندرکاران کشور بتوانیم بخشی از آلام و مشکلات مردم را کم کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها