امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37235
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناوی پیلای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز، پنجشنبه خواستار تحقیق فوری درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناوی پیلای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز، پنجشنبه خواستار تحقیق فوری درباره ادعاهای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه شد.

این مقام حقوق بشری سازمان ملل گفت ادعاهای حملات شیمیایی در سوریه فوق‌العاده مهم هستند و بایستی درباره آنها هر چه زودتر تحقیقات صورت پذیرد.

وی در بیانیه‌ای گفت: «استفاده از سلاح‌های شیمیایی بر اساس قوانین مرسوم بین‌المللی ممنوع است. این ممنوعیت کامل در تمام شرایط صادق است... این موضوع هم برای دولت سوریه ـ با وجود آنکه معاهده سلاح‌های شیمیایی در سال 1993 را امضا نکرده ـ الزام آور است و هم برای گروهای مخالف دولت.

این در حالی است که سوریه اعلام کرده آماده است با کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور همکاری کند.

معارضان مسلح سوری، در حالی که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» حضور داشتند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کردند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است.

ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف، به عنوان یکی از ابرازهای هجمه روانی و رسانه‌ای علیه دولت وی مطرح شده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار