امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37238
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 113
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، الکساندر لوکاشوویچ سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که سرازیر شدن جنگجویان خارجی به سوریه به ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، الکساندر لوکاشوویچ سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که سرازیر شدن جنگجویان خارجی به سوریه به سطحی رسیده است که عراق بین سال‌های 2005 تا 2007 شاهد آن بود.

وی افزود: این سیل جنگجویان خارجی در سوریه تغییر اوضاع در این کشور را به نفع مخالفان ناکام گذاشته است و همچنان نیروهای دولتی اوضاع را تحت کنترل دارند.

از سوی دیگر لوکاشوویچ تاکید کرد که روسیه به کار کمیته تحقیق بین‌المللی درباره ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه اعتماد می‌کند و دولت سوریه با همکاری کامل با کارشناسان بین‌المللی موافقت کرده است.

لوکاشوویچ ابراز امیدواری کرد که نتایج کار کارشناسان سازمان ملل در سوریه به رفع اتهام از ارتش سوریه درباره بکارگیری سلاح شیمایی کمک کند و نتایج این تحقیق را به باز شدن راه مذاکره برای حل سیاسی بحران سوریه مهم ارزیابی کرد.

بیشتر تروریست‌هایی که در خاک سوریه حضور دارند از خارج از این کشور آمده‌اند و بیشتر آنها از گروه‌های وابسته به القاعده هستند.

روزنامه تایمز انگلیس اخیرا اعلام کرد که 10 هزار خارجی به گروه‌های تروریستی در سوریه ملحق شده‌اند که در این میان 150 تن از آنان انگلیسی هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها