امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37245
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا زالی عصر پنجشنبه پس از دریافت حکم خود از دست نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری در مراسم روز پزشک که در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا زالی عصر پنجشنبه پس از دریافت حکم خود از دست نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری در مراسم روز پزشک که در تالار وزارت کشور برگزار شد با تقدیر از حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع پزشکان خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سعی بی‌بدیل در تصویب قانون مترقی سازمان نظام پزشکی در سال 83 داشت و اهتمام همیشگی و مستمر ایشان در تدوین سند جامع سلامت و تصویب سیاست‌های کلان سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان اسناد بالادستی بسیار جای مباهات برای جامعه پزشکی دارد و نشانگر توجه ویژه او به سازمان نظام پزشکی است.

وی با اشاره به حسن تقارن شروع به کار دور جدید سازمان نظام پزشکی با سکانداری دکتر حسن هاشمی در وزارت بهداشت اظهار داشت: وزیر جدید بهداشت از همکاران صدیق نظام پزشکی هستند که به مسائل نظام سلامتی کشور اشراف دارد و امیدواریم تعامل سازنده و تفاهمی در این دوره بین سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت در حل چالش‌های سلامت ایجاد شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی حضور مسئول دفتر رئیس جمهور در جمع پزشکان را نشانگر سرآغاز سرفصلی جدید برای تعامل گسترده بین دولت و مردم خواند.

زالی گفت: منتخبان سازمان نظام پزشکی بر این دیدگاه استوار ایستاده‌اند تا با صیانت از دیدگاه مترقی و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها به اصلاحات ساختاری و بنیادی نظام سلامت در کنار وزارت بهداشت کمک کرده و جایگاه گران سنگ جامعه پزشکی را با تعامل سازنده با نهادهای حاکمیتی اعتلا بخشند تا بتوانند راهبردهای نوینی در حوزه سلامت ارائه کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه بهره‌گیری از توانمندی همه ارکان حاکمیتی به ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام باید سرلوحه کاری قرار گیرد افزود: جامعه پزشکی تلاش خواهد کرد تا اخلاق پزشکی ترویج یافته و همانطور که در دوره‌های گذشته اثبات کرده در حوزه کاری خود پیشتاز خواهد بود.

وی افزود: در این دوره افق‌های روشن‌تری برای مردم قدرشناس خواهیم داشت چرا که هنوز سرمایه ارزشمند اعتماد عمومی به پزشکان وجود دارد و امیدواریم تمام ارکان حاکمیتی به ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام تعامل سازنده با وزارت بهداشت برای حل مشکلات در این حوزه داشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار