امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37247
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا نسبت به ادعاهای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه که در روزهای اخیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا نسبت به ادعاهای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه که در روزهای اخیر ابزار جدید دولت‌های غربی برای هجمه روانی و رسانه‌ای علیه دولت بشار اسد بوده است، واکنش نشان داد.

بنا به گزارش رسانه دولتی بی‌بی‌سی، وزارت خارجه آمریکا گفته است حمله شیمیایی سوریه، اگر صحیح باشد، اقدامی آشکار و تکان‌دهنده در جهت افزایش خشونت‌هاست.
جان ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفته باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا جامعه اطلاعاتی آمریکا را به سمت تأیید گزارش‌های استفاده از سلاح‌های شیمیایی سوق می‌دهد.
این وزارتخانه اضافه کرده باور آمریکا این است که شورشی‌های سوریه توانمندی استفاده از سلاح‌های شیمیایی را ندارند.

علی‌رغم این، ساکی گفت وزارت خارجه آمریکا قادر نیست به طور قطعی مشخص کند که در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده شده است.
سوریه اعلام کرده آماده است با کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور همکاری کند.

معارضان مسلح سوری، در حالی که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» حضور داشتند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کردند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است. ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف، به عنوان یکی از ابرازهای هجمه روانی و رسانه‌ای علیه دولت وی مطرح شده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها