امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37254
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به اصفهان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر یک روزه خود به ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به اصفهان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر یک روزه خود به اصفهان در آیین افتتاح فاز دوم پروژه میدان امام علی (ع) اصفهان شرکت کرد.

رئیس مجلس طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: برای بنده افتخاری است که برای بار دوم جهت این پروژه به اصفهان آمده‌ام؛ امروز که این میدان تدارک دیده شده نظاره آن شوق‌انگیز است و باید به همه دست‌اندرکاران آن آفرین گفت.

وی با بیان اینکه اصفهان شهری است که هزاران سال سابقه تاریخی دارد، گفت: زاینده‌رود مسیری بود که مردم را در دو بخش جی و یهودیه گرد آورد و اصفهان به وجود آمد.

رئیس مجلس با بیان اینکه اصفهان به عنوان نگین تمدن ایرانی و اسلامی باید بدرخشد، گفت: ما ملتی هستیم که گذشتگان ما آدم‌های بزرگی بودند که این گذشته برای امروز ایران فوایدی دارد.

وی ادامه داد:‌گذشته پرافتخار ایران، استقلال‌خواهی برای امروز به وجود می‌آورد.

لاریجانی اضافه کرد: افراد بی‌ریشه مشکلاتی برای خودشان و اطرافیان و شهر و کشورشان به وجود می‌آورند؛ ریشه‌دار بودن افراد برای جامعه مفید است.

لاریجانی اظهار داشت: روح جمعی یک جامعه به شناخت ریشه‌های آن است و همواره باید به این مسئله توجه کرد.

وی گفت: نمونه کارهایی مثل پروژه میدان امام علی(ع) باید در کشور گسترش پیدا کند و مسئولان باید به این مسئله توجه داشته باشند.

وی با اشاره به مشکل زاینده‌رود اظهار داشت: در مورد این مسئله حق با مردم اصفهان است. چرا که سیمای کنونی زاینده‌رود دردآور است و علاوه بر مشکلاتی که برای کشاورزان به وجود آورده برای شکل شهر هم بد است.

رئیس مجلس ادامه داد: در گذشته تلاش‌هایی شد تا مشکل آب زاینده‌رود حل شود؛ امروز هم با مدیران آن در این رابطه صحبت شد و پیشنهاداتی را در این زمینه داشتند و در نهایت قرار شد مطالعات در این رابطه سریعتر انجام شود تا در اصفهان با کمک دولت جدید که شعارش هم تدبیر است در مورد زاینده‌رود تصمیمی اتخاذ شود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امام خمینی(ره) یک فرهنگی را در جامعه ما به وجود آورد که عناصر مختلفی در این فرهنگ وجود داشت و عنصر تعهد و اعتقاد از مهم‌ترین این مسائل است.

وی گفت: اگر افراد خداترس باشند حدود را رعایت می‌کنند؛ افراد باید در راه مسلکشان اهل مجاهدت باشند؛ مجاهدتی که امام در جامعه ما فرهنگ کرد باعث سرافرازی ما شده است‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌خیلی از کشورها پول و درآمدشان از ایران بیشتر است ولی باز مجبورند با یک تلفن کشورهای غربی حتی کاخشان را بگذارند و بروند. اما ملت ایران لباس مجاهدت را از تن بیرون نکرده است.

وی اظهار داشت: اینکه انسان باید از تولد تا مرگ دنبال علم باشد یک سنت اسلامی است و باید به آن توجه کرد.

لاریجانی گفت: حرکت‌های عظیم در کشور ما به خاطر سفارش‌هایی بود که امام به ما داشت. رهبری هم روی این مسئله تاکید دارند که همواره روی مرزهای دانش حرکت کنیم.

رئیس قوه مقننه گفت: ممکن است غربی‌ها در راه ملت ما سنگ‌اندازی کنند و مثل مسئله هسته‌ای بخواهند مشکل بسازند. ولی باید بدانیم که این مسئله به خاطر قدرت و عظمت و شرافت ماست.

وی با بیان اینکه یک انسان موفق باید همه ارزش‌ها را با هم رشد دهد اظهار داشت: فقر یک عیب است و باید تلاش کرد این عیب مرتفع شود. اما اگر کسی فقط به مسئله اقتصادی توجه کرد این فرد زرنگ و معتدل نیست و به نفس خودش ظلم کرده است. لذا باید همه ارزش‌ها را متواضع رشد داد.

وی تاکید کرد: اگر به دنبال رشد اعتدال در جامعه هستیم باید به همه ارزش‌ها توجه شود؛ هم باید به مسائل اقتصادی توجه شود و هم به فکر جهادی و معنویت و عدالت توجه داشت.

لاریجانی گفت: خوشحالم که دولت جدید به موضوع اعتدال توجه می‌کند.

وی افزود: اگر ما در مقابل یک ستم بین‌المللی هستیم و اگر رفتار ما رفتار مجاهدانه‌ای باشد آنها نمی‌توانند دندان تیز به ما نشان دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم سیاست اعتدالی داشته باشیم باید به اقتصاد توجه کنیم و بدانیم که یک جامعه تلاش‌گر اگر روحیه معنوی داشته باشد پایدار می‌ماند.

وی ادامه داد: دولت اعضای کابینه را به مجلس معرفی کرد و اکثر آنها رای اعتماد گرفتند و امیدواریم که اعضای دولت به مسائل و مشکلات توجه کنند تا این مسائل حل شود.

وی در ادامه تاکید کرد: باید از ابتکارات مردم استفاده کرد و کارها را به مردم سپرد چرا که اگر اقتصاد در دست مردم باشد کارآفرینی و رشد هم ایجاد می‌شود.

لاریجانی اظهار داشت: متاسفانه سیاست های اصل 44 خوب اجرا نشد و دولت جدید باید این مسائل را علاج کند. نباید به اسم اصل 44 کارها را به دستگاه‌های متورم شبه دولتی سپرد.

وی در بخش پایانی سخنانش گفت: در مجلس قبل اختیارات خوبی را برای شوراها در نظر گرفتیم که شورای نگهبان این موضوع را رد کرد؛ شنیده‌ام که در حال حاضر مقداری نظر اعضای شورا تغییر کرده بر همین اساس فراکسیون مدیریت شهری می‌تواند همتی انجام دهد تا اختیارات شوراها از ظرفیت خوب و قوی برخوردار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها