امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37265
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۱
تعداد بازدید: 90
یوسف نوری، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهارداشت: ثبت‌نام ...

یوسف نوری، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهارداشت: ثبت‌نام دانش‌آموزان‌ انجام شده اما ورود اطلاعات به سامانه ثبت‌نام از مرز 11 میلیون و 500 هزار نفر گذشته است.
وی افزود: مقرر شده بود که استان‌ها ورود اطلاعات به سامانه را هم انجام دهند، اما تاکنون ورود اطلاعات به طور کامل انجام نشده است؛ معتقدم این کار خیلی سریع انجام خواهد شد زیرا اطلاعات پایه‌ای سامانه نیروی انسانی، اطلاعات دانش‌آموزی است؛ اگر بخواهیم نیرو به مدارس ابتدایی و متوسطه بدهیم حتماً باید اطلاعات دانش‌آموز در سیستم وجود داشته باشد یعنی ابلاغ همکاران فرهنگی منوط به تعداد دانش‌آموزان است.
*عدم ورود اطلاعات یک میلیون دانش‌آموز به سامانه ثبت‌نام آموزش و پرورش
نوری در پاسخ به این پرسش که « با توجه به اینکه اطلاعات ثبت‌نامی دانش‌آموزان به صورت کامل وارد سامانه ثبت نشده آیا ساماندهی نیروی انسانی هم کامل انجام نشده است؟ خاطرنشان کرد: الان در حال صادر کردن ابلاغ‌ها هستند، ما چیزی حدود 12 میلیون و 300 هزار دانش‌آموز داریم و اگر هم 500 هزار نوآموز داشته باشیم، حدود 12 میلیون و 750 هزار دانش‌آموز داریم و اکنون چیزی حدود یک میلیون نفر باقی مانده است.
وی گفت: بخشی از این آمار مربوط به نوآموزان پیش دبستانی می‌شود که حدود 350 هزار نفر هستند و حدود 650 هزار نفر دیگر حدود 5.5 یا 6 درصد کل دانش‌آموزان هستند که اطلاعات آنها وارد سامانه نشده است.
*تکمیل ثبت‌نام بیش از 11 میلیون و 500 هزار دانش‌آموز
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به این پرسش که «اطلاعات تفکیک شده از ثبت نام دانش‌آموزان تاکنون چگونه است؟»، تصریح کرد: در مجموع تاکنون اطلاعات 11 میلیون و 513 هزار و 700 دانش‌آموز در سامانه ثبت نام وزارت آموزش و پرورش وارد شده‌ است.
*حضور 6 میلیون و 690 هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی
نوری اضافه کرد: از مجموع اطلاعات وارد شده به سامانه ثبت نام، 6 میلیون و 690 هزار دانش‌آموز مربوط به مقطع ابتدایی، یک میلیون و 900 هزار دانش‌آموز مربوط به دوره متوسطه اول (راهنمایی) و 2 میلیون و 710 هزار دانش‌آموز نیز مربوط به دوره دوم متوسطه (دبیرستان) می‌شود.
وی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های متعدد هوشمندسازی مدارس در کشور، گفت: در حال حاضر سومین نمایشگاه هوشمندسازی مدارس از 29 مرداد تا اول شهریور در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در حال برگزاری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار