امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37267
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۳
تعداد بازدید: 94
صالح سجادی از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار مجموعه اشعار کامل مرحوم نیستانی داد و گفت: مدت‌ها بود که جای خالی ...

صالح سجادی از شاعران کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار مجموعه اشعار کامل مرحوم نیستانی داد و گفت: مدت‌ها بود که جای خالی دیوان اشعار چندی  از شاعران پیشرو را میان کتاب هایی که ناشران مختلف از این شاعران منتشر کرده‌اند، حس می‌کردم. یکی از این شاعران مرحوم نیستانی بود که تا کنون گزیده‌هایی از اشعارش منتشر شده بود ولی مجموعه کامل اشعارش جایی در بین کتاب‌ها نداشت.

وی افزود: پس از مدتی با تلاش فراوان توانستم فرزند کوچک این شاعر در گذشته را پیدا کنم و با گردآوری اشعار این شاعر آن را برای نشر به انتشارات نگاه بسپارم که هم اکنون قرارداد نشر بین انتشارات و فرزند محوم نیستانی امضا شده و در دست بررسی است تا پس از آن برای کسب مجوز برود.

سجادی درباره مرحوم نیستانی و اشعارش اظهار داشت:  وی یکی از تاثیرگذارترین و در عین حال گمنام‌ترین شاعران یک نسل قبل است در حالی که تاثیر بسیار زیادی روی شاعران معاصر داشته و تاثیر او بر شعرهای نو و غزل حسین منزوی و محمدعلی بهمنی غیرقابل انکار است.

وی افزود: نیستانی در غزل نوآوری‌هایی ایجاد کرد که هنوز هم برای شاعران غزل پیشرو تازگی دارد. او تجربیاتش را در شعر آزاد وارد غزل کرد و با ایجاد دستکاری در فرم بیرونی غزل شعرهای فاخری به وجود آورد که متاسفانه به علت فوت ناگهانی و شخصیت محجوبش چندان شناخته نشود.

صالح سجادی در ادامه ابراز امیدواری کرد که چاپ این مجموعه باعث آشنایی شاعران با دستاوردهای این شاعر معاصر در حوزه شعر و ادب شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها