امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37275
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 106
سرهنگ محمدرضا خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برای نصب دوربین‌های هوشمند در مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی کشور اقدامات اساسی از ...

سرهنگ محمدرضا خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: برای نصب دوربین‌های هوشمند در مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی کشور اقدامات اساسی از جمله مذاکره با شرکت‌های مربوطه انجام شده است.

فرمانده یگان محیط زیست کشور با بیان اینکه تحقق این مهم هم‌اکنون در انتظار تخصیص بودجه و اعتبار لازم است، افزود: با توجه به اینکه پیشبرد این امر با پایان دولت دهم همراه بود و از آنجایی که در برخی از مسائل عمرانی در این حوزه با کمبود بودجه مواجه شدیم، اجرایی کردن این امر به تأخیر افتاد.

وی بیان داشت: در حال حاضر منتظر ابلاغ بودجه جدید هستیم تا کار را به صورت پایلوت از تجهیز یک پارک ملی به دوربین‌های هوشمند آغاز کنیم.

خیلدار بیان داشت: پس از تحقق امر مزبور درصدد هستیم مناطق چهارگانه سایر استان‌های کشور را نیز از طریق بهره‌گیری از بودجه‌های استانی مجهز به دوربین‌های کنترلی هوشمند کنیم.

فرمانده یگان محیط زیست کشور در ادامه از عملکرد دولت دهم در راستای استانی‌ کردن بودجه انتقاد کرد و گفت: زمانی که طرح‌ها در سطح ملی برنامه‌ریزی می‌شود، استانی‌ کردن بودجه‌ها بسیاری از مشکلات را به وجود می‌آورد.

وی بیان داشت: اجرایی کردن طرح نصب دوربین‌های هوشمند کنترلی در هر پارک ملی نیازمند حداقل بودجه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان است. 

خیلدار در ادامه از راه‌اندازی سیستم پیامک هوشمند در مناطق حفاظت شده خبر داد و گفت: مقرر شده که در حین ورود افراد به مناطق حفاظت شده و پارک‌های ملی، یک پیامک خوش‌آمد گویی به فرد در ابتدای ورود به این مناطق ارسال ‌شود.

وی یادآور شد: در کنار پیامک خوش‌آمدگویی به افراد، بیوگرافی منطقه نیز برای وی ارسال می‌شود و به افراد نیز در این پیامک گفته می‌شود که اجازه ورود به چه مکان‌هایی را دارند و ورود به چه مناطقی ممنوع است.

به گفته خیلدار، ثبت شماره تلفن همراه افراد در ابتدای ورود به مناطق حفاظت شده، نوعی بازدارندگی در ارتکاب به تخلف را در افراد ایجاد می‌کند.

فرمانده یگان محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: برای پیشبرد این مهم رایزنی‌هایی را با شرکت‌های بزرگ مخابراتی کشور صورت داده‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها