امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37279
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 52
عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد عدم تحقق 70 هزار میلیارد تومان ...

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد عدم تحقق 70 هزار میلیارد تومان از بودجه سال 92 کل کشور، ضمن تایید آن گفت: بخشی از این ایراد مربوط به درآمدهای در نظر گرفته شده از طریق فروش اوراق مشارکت است، زیرا سود این اوراق با سود حداکثر 20 درصد در نظر گرفته شده و در شرایط فعلی هیچ کس علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این حوزه با این سود نیست.
وی گفت: در حال حاضر برای نمونه یکی از بانک‌های کشور 800 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه راه‌ها عرضه شده، اما تاکنون نتوانسته یک ریال از آن را بفروشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ در حال حاضر مردم می‌خواهند ریال خود را تبدیل به کالایی کنند که ارزش آن حفظ شود، مگر اینکه اوراق مشارکت با مشوق‌هایی ارائه شود که سپرده‌گذار به سمت آن جذب شود.
وی افزود: در حالی که در پایان سال ارزش ریالی پول بیش از 20 درصد کاهش پیدا می‌کند، کسی تمایل به خرید اوراق مشارکت نخواهد داشت و پروژه‌هایی که بودجه آن وابسته به اوراق مشارکت هستند، عملاً تعطیل می‌شوند.
یوسفیان ملا در مورد دلیل تصویب چنین بندهای در بودجه 92 با وجود احتمال عدم تحقق آن گفت: به هر حال دولت لایحه بودجه را به مجلس ارائه کرده بود و منابعی برای آن مشخص شده بود و تصور این بود که دولت مشوق‌هایی برای آن ارائه می‌کند.
وی گفت: اگر دولت با دادن یارانه در این بخش اوراق مشارکت را با سود 27 یا 30 درصد به مردم بفروشد، با استقبال مواجه خواهد شد.
این نماینده مجلس در مورد وضعیت بودجه‌های عمرانی در سال جاری گفت: در بسیاری از موارد برای کمک به بودجه عمرانی اوراق مشارکت پیش‌بینی شده که قابل تحقق نیست و در مجموع هم بودجه عمرانی امسال دولت عمدتاً نصف و در برخی موارد یک چهارم سال گذشته در نظر گرفته شده و دیگر جایی برای کاهش آن وجود ندارد.
نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات بودجه 92 را دادن پول‌های میلیاردی به مؤسسات و افرادی که نام و نشان مشخصی ندارند، دانست و افزود: دولت برای اصلاح بودجه این بخش‌ها و ردیف‌ها را از آن حذف کند.
یوسفیان ملا با بیان اینکه حدود 800 میلیارد تومان از بودجه به طور مستقیم به افراد و مؤسسات غیر دولتی نامشخص اختصاص داده شده است، گفت: البته علاوه بر این به دستگاه‌های دولتی هم بودجه‌هایی برای کمک به این قبیل مؤسسات در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه همواره دولت‌ها برای اصلاح بودجه به سراغ بخش عمرانی می‌روند و هرگز بودجه جاری را کم نمی‌کنند، گفت: دولت یازدهم باید هنر به خرج دهد و وضع پروژه‌های عمرانی را بدتر از این نکند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مواردی که در بودجه 92 آمده قابل تحقق نیست، گفت: به دلیل اینکه ارائه لایحه بودجه با تأخیر انجام شد، مجلس و دولت در تصویب آن دقت کافی نکردند.
به گزارش فارس، معاون معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور اعلام کرد: بیش از 70 هزار میلیارد تومان از درآمدهای پیش بینی شده در بودجه سال 1392 قابل تحقق نیست، بنابراین دولت تصمیم به شفاف‌سازی قانون بودجه و اصلاح آن گرفته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار