امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37280
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، بسیاری از اهالی منطقه «الشرقیه» در شرق عربستان سعودی از «ائتلاف آزادی و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، بسیاری از اهالی منطقه «الشرقیه» در شرق عربستان سعودی از «ائتلاف آزادی و عدالت» این کشور که اعتراض‌ها علیه حکومت سعودی را هدایت و رهبری می‌کند، درخواست کردند تا فعالیت‌های اعتراض‌آمیز خود برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردمی این کشور را توامان هم تشدید کرده و هم توسعه و گسترش دهد.

در این ارتباط شرکت‌کنندگان در همایش «انقلاب» در منطقه الشرقیه بر ضرورت تنظیم و برگزاری فعالیت‌های متنوع و گوناگون هفتگی تاکید کرده و خواستار برگزاری منابر خطابه و سخنرانی تحت عنوان «منبر النمر» شدند و این اقدام را یکی از مهمترین و بهترین فعالیت‌ها در زمینه توسعه و گسترش فعالیت‌های اعتراضی علیه نظام سعودی دانستند.

شرکت‌کنندگان در همایش «انقلاب» همچنین خواستار زنده نگه داشتن و احیای یاد و خاطره شهدای منطقه الشرقیه و دیگر مناطق عربستان و برگزاری مجدد راهپیمایی‌های روزانه به جای راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز شبانه شدند.

در این ارتباط یکی از فعالان عربستانی منطقه القطیف که به دلایل امنیتی از ذکر نام و افشای هویت خود خودداری کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان از توقف یا تعویق راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز در منطقه القطیف انتقاد کرد و خواستار برگزاری مجدد چنین فعالیت‌های اعتراض آمیزی شد.

وی همچنین خواستار برگزاری منابر سخنرانی و خطابه شد و تاکید کرد که این منابر باید عقل و ذهن مردم را مورد خطاب قرار دهد و موجب رشد و نمو افکار و اندیشه‌ها شود و در عین حال تبیین همبستگی و اتحاد مردمی در قبال قضایا و خواسته‌هایی شود که ائتلاف آنها را به عنوان خواسته‌ها و مطالبات مردمی مطرح کرده است.

از سوی دیگر «علی جعفر»، فعال عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان تاکید کرد: ما امید داریم که در چارچوب و قالب ائتلاف آزادی وعدالت اقدامات و فعالیت‌های انقلابی خود را افزایش داده و گسترش دهیم، به گونه‌ای که هفته‌ای را بدون فعالیت قابل توجه و از پیش برنامه ریزی شده سپری نکنیم.

وی تاکید کرد که تشکیل ائتلاف آزادی و عدالت یکی از موفقیت‌های بزرگ انقلاب در منطقه الشرقیه عربستان است و بر هیچ کس پوشیده نیست که این ائتلاف چه از خود گذشتگی‌ها و فداکاری‌هایی را در این راه انجام داده و موجب گردهم آمدن جوانان انقلابی در منطقه القطیف و پرورش رهبران جدید در منطقه شده است.

اما در خصوص شعارهایی که قرار است، از بلندگوها حین برگزاری راهپیمایی‌ها سر داده شود، نیز یکی از شرکت‌کنندگان در همایش «انقلاب» القطیف نیز گفت: استفاده از این بلندگوها و صحبت‌ها و شعارهایی که از آن ایراد و سرداده می‌شود، باید با هماهنگی و اطلاع باشد تا از بی‌برنامگی در این راهپیمایی‌ها جلوگیری شود.

شرکت کنندگان در همایش «انقلاب» همچنین بر ضرورت گشودن صفحه‌ای رسمی برای ائتلاف آزادی وعدالت و ایفای نقش رسانه‌ای و تبلیغاتی بزرگ‌تر و فراتر تاکید کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها