امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37284
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 99
مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: افزایش مرخصی زایمان مادران از چند جهت مورد نیاز خانواده‌ها است، از این جهت که فرزندان تا 9 ماه به ...

مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: افزایش مرخصی زایمان مادران از چند جهت مورد نیاز خانواده‌ها است، از این جهت که فرزندان تا 9 ماه به لحاظ تأمین سلامت نیاز دارند که در کنار مادرشان باشند از طرفی هم کمکی به موضوع تحدید نسل است.

وی ادامه داد: افزایش مرخصی زایمان مادران می‌تواند وجهه تشویقی برای خانواده‌هایی داشته باشد که دغدغه عدم حضور در کنار فرزندان را دارند چراکه این مدت فرصت خوبی را در اختیار خانواد‌ه‌ها قرار می‌دهد که بتوانند مدت زمان بیشتری را در کنار فرزندان خود باشند.

رئیس بسیج جامعه زنان تصریح کرد: لذا با توجه به شرایط کنونی جمعیت کشور و مشکل تحدید نسل، از دولت جدید می‌خواهیم که تمهیداتی بیندیشد که روند اجرایی شدن مصوبه افزایش مرخصی زایمان مادران و مرخصی تشویقی پدران تسریع شود.

اصلانی تصریح کرد: با توجه به معضل تحدید نسل در کشور استفاده از مشوق‌هایی مانند افزایش مرخصی زایمان مادران و مرخصی تشویقی پدران گامی مؤثر برای حل معضل جمعیتی کشور است.

روز گذشته از سوی معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده خبری منتشر شد مبنی بر اینکه افزایش مرخصی زایمان مادران متوقف شده است تا مورد بررسی دولت یازدهم قرار گیرد.

مرکز امور زنان و خانواده امروز توضیحاتی را ارائه داد مبنی بر اینکه مصوبه افزایش مرخصی نخست مصوبه مجلس شورای اسلامی است که بر اساس تبصره 2 ماده واحده قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده مصوب 20 خرداد سال جاری دولت را مجاز به افزایش مرخصی زایمان مادران به 9 ماه و مرخصی اجباری (تشویقی) دو هفته‌ای برای پدران کرد. این قانون که ابلاغ و اجرایی شده به هیچ عنوان لغو و یا متوقف نشده است.

مصوبه دیگر در این خصوص، مصوبه شماره 92091/ت46527ه هیئت وزیران به تاریخ 16 تیرماه سال جاری است که در راستای شفاف کردن و رفع برخی ابهامات اجرایی قانون مصوب مجلس به تصویب رسید که این مصوبه به لحاظ تاریخ تصویب، مشمول بخش نامه معاون اول رئیس جمهور مبنی بر توقف اجرای مصوبات هیئت وزیران از تاریخ 1/3/92 تا زمان بررسی مجدد می‌شود. لکن خدشه‌ای به اجرایی بودن مصوبه مجلس وارد نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها