امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3729
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات، مهدی عبقری با اشاره به اینکه هم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات، مهدی عبقری با اشاره به اینکه هم اکنون هیچ گونه برندی وجود ندارد که از حیث تحریم خارجی در داخل کشور اجازه فعالیت نداشته باشد، اظهار داشت: متاسفانه برخی از واردکنندگان هستند که صرفاً به جهت سوءاستفاده‌های شخصی به بزرگنمایی تاثیر تحریم‌ها بر واردات گوشی موبایل می‌پردازند و مدعی هستند که بواسطه تحریم‌ امکان فعالیت تجاری در عرضه واردات موبایل میسر نیست.

وی افزود: هم اکنون تحریم‌ها هیچ گونه‌ تاثیری در روند کاری شرکت‌های قانونی موبایلی ندارد چرا که به تازگی نیز یک شرکت به عنوان نماینده انحصاری سونی در ایران موفق به دریافت گواهی فعالیت در زمینه واردات به کشور شده است.

عبقری گفت: در مهرماه سال گذشته رییس مجمع عالی واردات طی مکاتباتی اعلام کرد: به دلیل تحریم‌ها یکسری از شرکت‌های فعال در کشور نتوانسته ‌اند مجوز خود را تمدید کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه این اقدام باعث سوءاستفاده برخی از شرکت‌های واردکننده موبایلی شد که تحریم‌ها را بهانه‌ای برای عدم واردات موبایل به کشور عنوان کنند.

رییس کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات اظهار داشت: این در حالی است که با توجه به اعطای نمایندگی از سوی شرکت‌های خارجی به نمایندگان داخل کشور در زمینه موبایل، امروز شاهد آن هستیم که هیچ برندی در داخل کشور مشمول تحریم نشده است.

وی همچنین با اشاره به ساماندهی بازار تلفن‌همراه گفت: تاکنون کارهای اساسی و زیربنایی خوبی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین اقدامات مناسبی از سوی طرح شبنم صورت پذیرفته که کاهش حجم واردات غیرقانونی و قاچاق موبایل در سال گذشته خود گواه این مدعاست.

وی افزود: هرچند در این میان ناهماهنگی‌های از سوی برخی شرکت‌های واردکننده و اتحادیه‌ها وجود داشته که با درایت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا کنون قسمت عمده‌ای از مشکلات مرتفع شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون تمامی واحدهای صنفی فعال بطور مستقیم و غیرمستقیم تحت نظارت بازرسی متعدد وزارت صنعت و معدن و تعزیرات قرار دارند و امروزه بیشتر متخلفین شناسایی شده‌اند و از سوی دیگر شرکت‌های واردکننده نیز از طرق مختلف هم از قبیل واردات قانونی مندرج در گمرکات جمهوری اسلامی، ثبت سفارش و توزیع اجناس و هم از طریق ستاد مبارزه با قاچاق کالا رصد شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها