امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 25
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37296
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، دولت کلمبیا اعلام کرد که مساحت پارک ملی «چیریبیکِت» با افزودن جنگل‌های بارانی به آن، به دو میلیون و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از یورونیوز، دولت کلمبیا اعلام کرد که مساحت پارک ملی «چیریبیکِت» با افزودن جنگل‌های بارانی به آن، به دو میلیون و هشت هزار هکتار افزایش خواهد یافت؛ مساحت این پارک ملی یک میلیون هکتار بود.

افزودن جنگل‌های بارانی به این پارک ملی از آن در برابر حفاری و کاوش برای مواد معدنی و نفت حفاظت می‌کند.

«خوان گابریل اوریبه» وزیر محیط زیست کلمبیا، طی مراسم رسمی که در کاخ ریاست جمهوری در «بوگوتا» پایتخت برگزار شد، سند مربوط به افزایش وسعت این پارک ملی را امضا کرد.

«خوان مانوئل سانتوس» رئیس جمهور کلمبیا که در این مراسم حضور داشت، گفت: توسعه پارک ملی چیریبیکِت نشانه‌ای از تعهد به حیات، به تداوم و به رفاه حال کلمبیایی‌ها و همچنین به بهبود وضعیت نوع بشر است.

پارک ملی چیریبیکِت در سال 1989 میلادی در جنوب کلمبیا احداث شده است، این پارک محل زندگی بیش از 360 نوع پرنده، 160 نوع پروانه و 8 نوع حشره است.

برغم وسعت کم، کلمبیا از نظر تنوع زیستی در دنیا رده دوم را دارد و میزبان بیش از 10 درصد گونه‌های روی زمین است.

این تنوع زیستی برخاسته از اکوسیستم‌های متنوع این کشور است که در برگیرنده جنگل‌های باران گیر استوایی، جنگل‌های ساحلی مه‌آلود و دشت‌ها و مراتع باز است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار