امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37303
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 84
«علی اکبر حنیفی» مدرس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تربیت 10 میلیون حافظ قرآن نیازمند ...

«علی اکبر حنیفی» مدرس هنر تلاوت قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تربیت 10 میلیون حافظ قرآن نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی است، گفت: برگزاری مسابقات و طرح‌های قرآنی ابزاری برای تقویت فرهنگ حفظ قرآن در کشور است اما این برنامه‌ها را نمی‌توان راهکاری برای رسیدن به مطالبه مقام معظم رهبری دانست.

وی با بیان اینکه موازی‌کاری در مؤسسات و سازمان‌های قرآنی باعث از بین رفتن زحمات برخی از نهادهای دلسوز می‌شود، ادامه داد: عدم همکاری و وحدت نهادهای قرآنی باعث می‌شود که در راه رسیدن به اهداف بلند مدت تأخیر داشته باشیم و یا حتی گاهی ناموفق عمل کنیم به همین دلیل داشتن مرکز و مدیری واحد برای ساماندهی فعالیت‌های قرآنی امری ضروری است.

وحدت رویه مهم‌ترین راه برای رسیدن به 10 میلیون حافظ قرآن است

حنیفی داشتن مدیری با تفکرات قرآنی و اراده قوی در تحقق امور قرآنی را راهی به سوی داشتن جامعه‌ای مبتنی بر اصول قرآنی عنوان کرد و افزود: زمانی‌که فعالان قرآنی برای رسیدن به یک هدف واحد اتحاد رویه نداشته باشند به طور حتم تلاش آن‌ها به نتیجه مطلوبی نخواهد رسید بنابراین برای تحقق مطالبه رهبری وحدت فعالان قرآنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این داور بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه مؤسسات قرآنی به دلیل مدیریت منطقه‌ای و منابع مالی محدود تاکنون نتوانسته‌اند اقدامات قابل توجهی در راستای تحقق منویات رهبری بردارند، تصریح کرد: تقسیم فعالیت‌های قرآنی در بین نهادها و همچنین اطلاع از نحوه عملکرد هر کدام از آن‌ها نقش مؤثری در ترویج فرهنگ قرآنی و همچنین روی آوردن افراد به حفظ قرآن دارد.

هیچ مرکزی برای نظارت بر عملکرد نهادهای قرآنی وجود ندارد

حنیفی با اشاره به اینکه بسیاری از نهادهای قرآنی که مدعی فعالیت‌های فاخر قرآنی هستند حاضر به تشریح عملکرد، ارائه دستاوردهای قرآنی و همچنین گزارشی از نحوه هزینه‌کرد بودجه‌ها نیستند، خاطرنشان کرد: هیچ مرکز و سازمانی برای نظارت و صحت فعالیت‌ها و گزارش‌هایی که برخی از سازمان‌ها ارائه می‌دهند، وجود ندارد به طوری که هر نهادی اگر ادعایی مبنی بر انجام امور قرآنی داشته باشد باید بپذیریم، چرا که نمی‌توان از طریق دیگری صحت آن را تشخیص داد.

وی افزود: با توجه به اینکه هیچ دستگاهی حاضر به نقد خودش نیست بنابراین مسئولان باید با ایجاد نهاد کنترل کننده و بازرسی بر عملکرد نهادهای قرآنی نظارت داشته باشند تا فعالیت هر کدام از مراکز قرآنی هدفمند شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها