امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37306
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 136
بهمن عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تغییرات در هیئت مدیره و دبیرکل اتاق تعاون ایران، ...

بهمن عبدالهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص تغییرات در هیئت مدیره و دبیرکل اتاق تعاون ایران، اظهار داشت: به نظر می‌رسد به صورت ظاهری و صوری اسناد و مدارکی آماده  و شکل قانونی به یک موضوع غیرقانونی داده شده است.

رئیس هیئت مدیره اتاق تعاون ایران ادامه داد: این در حالی است که فرایند انجام این کار، غیرقانونی بوده است که متأسفانه چنین شرایطی حاکم شده است.

وی با بیان اینکه از آخرین جلسه هیئت مدیره اتاق تعاون حدود یک ماه و نیم می‌گذرد و آخرین نشست مربوط به 9 تیرماه سال جاری بوده است، تصریح کرد: طبق اساسنامه باید هر ماه یکبار جلسه برگزار شود و پس از این تاریخ جلسه رسمی برگزار نشده است و روال کار اینگونه است که مطالب و موضوعات باید قبلاً در دعوت‌نامه برای اعضا ارسال شود که توسط رئیس هیئت مدیره تأیید می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مصرف کارکنان دولت با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه دعوت‌نامه‌ای به منظور انجام تغییرات یا موارد مشابه آن برای اعضا ارسال نشد، تصریح کرد: از آنجایی که جلسات هیئت مدیره باید طبق ضوابط در محل اتاق برگزار شود، چند روز پیش شنیدم چند نفر از اعضای هیئت مدیره صورت ‌جلسه‌ای دست‌گردان کرده‌اند، مبنی بر اینکه دبیرکل و رئیس هیئت مدیره تغییر کرده است.

وی ادامه داد: این در حالی است پیش از این که قرار بود هیچ‌یک از اعضای هیئت مدیره سمت دبیرکلی را نپذیرند. البته برای تغییر دبیرکل از مدت‌ها قبل بحث وجود داشت اما به جمع‌بندی نرسیدیم و آخرین صحبت این بود که بعد از تشکیل دولت در هماهنگی با رویکرد وزیر و برنامه‌ها این مسیر طی شود.

وی افزود: اعتقاد داریم اتاق تعاون به عنوان پارلمان تعاون و وزارتخانه به عنوان متولی اصلی این بخش، باید با هم هماهنگ باشند تا اهداف و برنامه‌ها هماهنگ پیش رود.

عبدالهی تأکید کرد: قرار بود نظر وزیر در این زمینه اخذ شود تا فرد مورد توافق انتخاب شود، اما به هر دلیل برخی اعضا بدون دستور جلسه و نشست رسمی، صورت‌جلسه‌ای به صورت دست‌نویس تهیه و به وزارت تعاون ارسال کردند.

رئیس هیئت مدیر اتاق تعاون با اشاره به ارسال نامه‌ای به قائم مقام و معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: در این نامه ذکر شده که فرایند تغییرات به صورت قانونی نبوده و مستند نیست و اکنون نیز اطلاعی از اخبار جدید در این باره ندارم.

این فعال تعاونی تأکید کرد: تغییرات این چنینی، این موضوع را به ذهن تداعی می‌کند که اعضا از خلأ رفتن وزیر سابق و آمدن وزیر جدید سوء استفاده کرده باشند و توصیه کردیم بعد از استقرار وزیر این کار صورت بگیرد.

وی افزود: قائم مقام وزیر که رئیس انجمن نظارت تعاون است، باید پاسخگوی طی شدن روند قانونی تغییرات باشند و یکی از شروط اصلی برگزاری جلسات انجمن نظارت، حضور دو نفر از اعضای اتاق باشد که این افراد در جلسه رسمی هیئت مدیره اتاق تعیین و به وزارتخانه معرفی شوند که این کار نیز به صورت قانونی صورت نگرفته است.

به گزارش فارس، برای انتخاب دبیرکل اتاق تعاون مسیر قانونی به این صورت است که فرد مورد نظر از سوی رئیس هیئت مدیره به انجمن نظارت بر تعاون معرفی می‌شود و چنانچه صلاحیت دبیرکل  تأیید شود به هیئت مدیره اعلام شده و پس از آن رئیس هیئت مدیره حکم صادر می‌کند.

به گزارش فارس پیش از این رئیس فعلی هیئت مدیره اتاق تعاون طی نامه‌ای استعفای خود را به دلیل تغییرات غیرقانونی در ترکیب هیئت مدیره و دبیرکل، به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کرده بود.

عبدالهی افزود:‌ درباره حضور افرادی که در مشاغل دولتی بوده و عضو هیئت مدیره اتاق هستند ملاحظه این بود که حضور این افراد به مصلحت بخش تعاون نیست، چرا که این بخش غیردولتی بوده و ممکن است اشکالاتی ایجاد کند.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها