امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37310
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عملیات توسعه میدان نفتی یاران جنوبی با مدیریت شرکت مهندسی و توسعه نفت و با ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عملیات توسعه میدان نفتی یاران جنوبی با مدیریت شرکت مهندسی و توسعه نفت و با همکاری شرکت ملی حفاری به منظور حفر 22 حلقه چاه توسعه‌ای به زودی در این میدان آغاز می شود.

قرارداد حفاری 22 حلقه چاه در این میدان نفتی مشترک ، در جریان برگزاری هجدهمین نمایشگاه صنعت نفت با شرکت ملی حفاری ایران منعقد شد که بر اساس آن، شرکت ملی حفاری ایران متعهد شده است با بهره گیری از 11 دکل و طی حداکثر 15 ماه، کار حفاری این چاه‌ها را به اتمام برساند.

میدان یاران جنوبی بخشی از میدان‌های آزادگان جنوبی و یاران شمالی است که با کشور عراق مشترک است که پیش‌بینی می شود روزانه نزدیک به 50 هزار بشکه نفت از این میدان استحصال شود.

نادر قربانی مدیرعامل شرکت متن اخیرا طی خبری اظهار کرده است : هم اکنون سه دکل حفاری در میدان نفتی یاران مستقر شده که یک دکل از شرکت ملی حفاری ایران مشغول به حفاری است و دکل دوم نیز عملیات حفاری خود را آغاز کرده است.

اخیرا براساس دستور وزیر نفت تمام امکانات کشور برای افزایش ظرفیت تولید نفت به روزانه 4 میلیون بشکه بسیج شده است تا بتوان قدرت چانه زنی را در اوپک و دیگر مجامع بین المللی بالا برد.

انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار