امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37316
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 72
«سلیم حربا»، کارشناس امور استراتژیک و نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، کسانی‌که ...

«سلیم حربا»، کارشناس امور استراتژیک و نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، کسانی‌که روند تغییر و تحولات میدانی را در سوریه دنبال می‌کنند، به خوبی ملاحظه می‌کنند که ارتش سوریه موفق شده است، پیروزی‌های استراتژیک مهم و غافلگیر کننده‌ای را در دو منطقه «غوطه شرقیه» و «غوطه غربیه» به دست آورد و ارتش سوریه موفق شده، با هدف قرار دادن گروه‌های مسلح در مناطق «جوبر» و «المعضمیه» و «داریا» و «الملیحه»، منطقه غوطه را به طور کامل از یکدیگر جدا کند.
این کارشناس امور استراتژیک و نظامی سوریه در ادامه توضیح داد که از بعد نظامی هم اکنون کار منطقه «جوبر» تقریبا به پایان رسیده است، چون ارتش سوریه موفق شده است، آن را از غوطه غربی که مملو از گروه‌های تروریستی مسلح است، جدا کند.

حربا در ادامه گفت: اما اطلاعاتی که از شهر «دوما» که به عنوان دژ و پناهگاه عناصر و گروه‌های مسلح در دمشق و ریف آن به شمار می‌آید، بر این نکته تاکید دارد که ده‌ها فرد مسلح سلاح‌های خود را بر زمین گذاشته و خود را تسلیم نیروهای ارتش سوریه کرده‌اند، چون دریافته‌اند که ارتش سوریه هم از شرق و هم از هم غرب به سوی آنها در حرکت است و منطقه دوما هم اکنون از دو طرف در محاصره یگان‌های ارتش سوریه است.

وی افزود: یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح سوریه درحال حاضر به عملیات‌های نظامی خود ادامه می‌دهد و اخبار منتشره در برخی رسانه‌های مغرض مبنی بر عقب نشینی ارتش سوریه از عملیات در این مناطق فاقد صحت و اعتبار است و ساعت صفری که ارتش سوریه در ریف دمشق مشخص کرده بود، آغاز شده و یگان‌های ارتش سوریه حملات گسترده‌ای را در تمام محورهایی که دمشق را به ریف آن مرتبط می‌کنند، آغاز کرده‌اند.

حربا با اشاره به اینکه هر لحظه و هر ساعت محاصره امنیتی منطقه کامل‌تر می‌شود، گفت: ضربات و حملات هماهنگ و غافلگیر کننده‌ای که ارتش سوریه علیه گروه‌ها و عناصر مسلح انجام داد، گروه‌ها و عناصر مسلح را متحیر و سرگردان کرده و همین موجب شده شبکه‌های تلویزیونی عربی و غربی حامی این گروه‌ها و عناصر بار دیگر به ترفند متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از مواد شیمیایی و گازهای سمی متوسل شوند.

حربا تاکید کرد: هدف از تمام این خبرها و تبلیغات رسانه‌ای تحت فشار قرار دادن ارتش سوریه برای متوقف کردن عملیات‌های نظامی خود علیه گروه‌ها وعناصر مسلح در این منطقه است تا آنها بتوانند از فرصت پیش آمده بار دیگر صفوف خود را نظم دهند و به وضعیت خود سر و سامانی دهند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار