امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37358
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، یک منبع آگاه امنیتی مصری تأکید کرد که در پی فراخوان گروه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، یک منبع آگاه امنیتی مصری تأکید کرد که در پی فراخوان گروه اخوان المسلمین برای تظاهرات امروز، تدابیر شدید امنیتی در نزدیکی تأسیسات مهم از جمله ساختمان های مترو و ایستگاه رامسس اتخاذ شده است.

«همپیمانی ملی در حمایت از مشروعیت» در بیانیه ای از حامیان خود خواسته بود امروز بعد از نماز جمعه در تظاهراتی میلیونی حضور پیدا کنند و خواستار آزادی مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر و دیگر رهبران گروه اخوان المسلمین شوند.

از سوی دیگر «محمد عطیه» عضو دفتر سیاسی جریان های انقلابی مصر از جریان های مخالف مرسی، در گفت‌وگو با «الیوم السابع» تأکید کرد که جریان های انقلابی امروز در اعتراض به آزادی مبارک از زندان و انتقال وی به حصر خانگی در برابر دادستانی مصر تظاهرات خواهند کرد.

عطیه افزود: جوانان انقلابی احساس می کنند که با توجه به تصمیماتی که اتخاذ شده اهداف انقلاب بر باد رفته است و با اشاره به تظاهرات حامیان اخوان المسلمین گفت: به نظر می رسد بعد از بازداشت رهبر اخوان، تعداد کمی از حامیان وی به خیابان بیایند.

وی همچنین با انتقاد از تظاهرات حامیان اخوان تأکید کرد که آنها با این اقدام در برابر خواست و اراده ملت و نقشه راه مقاومت می کنند.

روز چهارشنبه دادگاه قاهره با درخواست وکلای مبارک برای آزادی او بعد از سپری شدن زمان بازداشت موقتش، موافقت کرد و به این ترتیب حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع مصر روز گذشته بعد از دو سال و چهار ماه حبس از زندان طره به بیمارستان نظامی المعادی منتقل شد و پس از آن در حصر خانگی به سر خواهد برد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار