امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3736
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 204
علیرضا طاری بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اینکه برخی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، نرخ مالیات ...

علیرضا طاری بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اینکه برخی از رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، نرخ مالیات بر ارزش افزوده بنزین در سال جاری 30 درصد شده است، گفت: نرخ مالیات بر ارزش افزوده بنزین و سوخت هواپیما از همان ابتدای تصویب قانون در سال 1387 همان 30 درصد بوده که بخشی از قیمت نهایی اعلام شده بنزین از سوی دولت را تشکیل می‌دهد.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور افزود: براساس ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بنزین و سوخت هواپیما 20 درصد و عوارض آن 10 درصد است که در مجموع 30 درصد از قیمت نهایی را که دولت برای بنزین اعلام می‌کند، را مالیات و عوارض تشکیل می‌دهد، بنابراین هر قیمتی را که دولت به عنوان نرخ بنزین تعیین نماید، بخشی از همین رقم تعیین شده، به عنوان مالیات و عوارض وصول خواهد شد.
وی افزود: بنابراین هیچ رقمی به عنوان مالیات به قیمت نهایی اضافه نمی‌شود.
طاری بخش در مورد مالیات بر ارزش افزوده سیگار و نوشابه گفت: نوشابه همچون سایر کالاهای عمومی دارای نرخ 6 درصد مالیاتی بر ارزش افزوده است، اما در مورد سیگار بر اساس مواد 16 و 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، نرخ مالیات و عوارض سیگار و محصولات دخانی در مجموع 15 درصد (12 درصد مالیات و 3 درصد عوارض) است که از همان سال 1387 در قانون وجود داشته و تاکنون تغییری نداشته است.
وی تاکید کرد: در مورد بنزین که مالیات و عوارض آن در حلقه آخر پس از فروش به مصرف کننده نهایی وصول می‌شود، نرخ آن 30 درصد است که شامل ۲۰ درصد مالیات و ۱۰ درصد عوارض است و بخشی از قیمت هر لیتر بنزین را تشکیل می‌دهد و به هیچ وجه مالیات و عوارض به این قیمت اضافه نمی‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها