امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37360
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز (پنج‌شنبه) در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز (پنج‌شنبه) در مراسم روز پزشک که در تالار وزارت کشور برگزار شد، طی سخنانی، با بیان اینکه نظام پزشکی یکی از نظام‌های خوب دنیا و جزء کارهای خوب پهلوی البته پهلوی دوم است، تصریح‌کرد: تسمیه روز پزشک را به خاطر ابوعلی‌سینا انتخاب کردیم و خیلی خوب انتخاب شده و در واقع تناسب واقعی دارد.

وی یادآور شد: شاید در تاریخ پزشکی ما به تناسب زمان ابوعلی‌سینا نظیر نداشته است؛ چرا که بعدها پزشکان حاذق‌تر یا عالم‌تر به ویژه در بخش پزشکی بوده‌اند. اما در آن روز وی تقریبا همه علوم آن روز را دانسته است.

هاشمی‌رفسنجانی بر همین اساس به کتاب قانون ابوعلی‌سینا اشاره و تصریح کرد‌: این کتاب جزء افتخارات ایران و تاریخ پزشکی است؛ ابوعلی‌سینا همچنین در فلسفه و موسیقی نیز تبحر داشته و شاعر بسیار خوبی بوده است؛ ابوعلی‌سینا جزء حکما به شمار می‌رفته و ذهنش همانند رایانه همه چیز را با قواعد تحویل می‌داد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در عین حال ابوعلی‌سینا را افتخاری بزرگ دانست که به اسلام و ایران آبرو دادهاست.

وی همچنین گفت:‌ ابوعلی سینا معجزه پزشکی دانش آن زمان بوده و کتاب قانون را نیز به زبان شعر گفته است.

هاشمی‌رفسنجانی تاکید کرد: کاش ضخامت حجابی که بین ما و ایرانیان خارج از کشور در زمینه پزشکی کم شود و ارتباطات بالا رود ‌تا از تجربیات آنها استفاده شده و آنها از این ظرفیت عظیم در کشور مطلع شوند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: بیمارستان‌های کشور به این شکلی که اکنون است نباید باشد و مردم باید احساس امنیت کامل کنند و دغدغه هزینه‌ها را نداشته باشند؛ اگر بیمه کاملی برای مردم گذاشته شود و مردم اصلا نگران درمان و بهداشت خود نباشند خیلی از مشکلات دیگر حل خواهد شد و آن زمان دیگر بحث گرانی و تورم و بیمارستان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: اگر تامین اجتماعی ما جامع بود یعنی از لحاظ تحصیل، مسکن، تغذیه، بهداشت و درمان و ضرورت‌های دیگر جامعه تامین بود دیگر در جامعه مشکلات وجود ندارد چرا که ضرورت‌های زندگی را همه دارا هستند و امیدواریم یکی از کارهایی که دولت تدبیر و امید بتواند محقق کند همین مسئله باشد.

هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: ما در این خصوص بودجه معین به مجلس فرستادیم اما دوباره بازگشت و امیدواریم این کار تحقق یابد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود به اخلاق پزشکی تاکید کرد و یادآور شد: یک مسئله جدی مقداری آسیب دیده است و توقع من این است که سازمان نظام پزشکی روی این مسئله جدی باشد. اخلاق پزشکی را که شما دارید و نسبت به آن سوگند خورده‌اید به خوبی مراعات شود خواهید دید در پایان دوره کاری افتخار بزرگی به یادگار گذاشته‌اید.

وی افزود: البته اخلاق را به آسانی نمی‌توان عوض و یا ایجاد کرد و اخلاق پزشکی نیز باید باور همه باشد که اجرا شود؛ سازمان نظام پزشکی یک سرمایه بزرگ است. آنچه در قانون این نظام وجود دارد کاملا دموکراتیک است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به حکم رئیس جمهور برای زالی اظهار داشت: این چهار سال شرایط جدیدی برای کشور است و در واقع وضع جدیدی برای دهه اخیر کشور است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار با اشاره به انتخابات یازدهم ریاست جمهوری اظهار داشت: مردم خسته شده‌اند، طبقات مختلف و خود مردم مسئله را حل کردند ما کاری نکردیم؛ همه کار من در این جریان این بود که چند دقیقه آمدم در وزارت کشور اسم نوشتم یک کلمه هم مصاحبه نکردم و رفتم که یک دفعه صوراسرافیل شد.

وی یادآور شد: ما نه تبلیغی داشتیم و نه حرفی زدیم. بعدا ستادها می‌خواستند کار کنند و خیلی‌ها پیامک‌هایی تا آخر شب به بنده زدند که صوراسرافیل درست کردید و در روستاها هم داریم این را می‌فهمیم.

هاشمی‌رفسنجانی تاکید کرد: بنده می‌خواهم بگویم این کار مردم است؛ شرایطی که وجود داشت به این نتیجه رسیدند که باید تغییر ایجاد شود این تغییر در نظام نیست چرا که نظام و اسلام را قبول دارند و در ذات آنهاست. اما آنچه مردم را علاقمند به تغییر کرده بود شرایط و نگرانی از آینده کشور بود.

وی با این ادعا که فضای کشور آنقدر امنیتی شده بود که کسانی که چیزی برای خوردن داشتن احساس می‌کردند خورده شیشه می‌خورند گفت: اینها بخشی از دلایلی هست که باعث شد مردم به دنبال تغییر باشند و خودشان این کار را کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مردم وقتی دیدند من از میدان در رفتم راه خود را ادامه دادند و کار خود را کردند. از این رو مردم هم باید قدر این دستاورد خود را بدانند.

وی ادامه داد:‌ مردم کار بزرگی کردند و اینکه مسئولان هم بدانند اگر در رای مردم دخالت کنند حق‌الناس است و یک روز باید جواب بدهند چراکه اگر ما به این جمله دقت کنیم از این به بعد همه انتخاب‌های ما باید سالم و طبق خواسته مردم باشد که این اتفاق افتاد.

هاشمی‌رفسنجانی به سیاست‌های کلی سلامت اشاره کرد و گفت: به تازگی مجمع تشخیص مصلحت نظام در این باره اقدام کرده و طرح مذکور را خدمت مقام معظم رهبری فرستاده‌اند تا ایشان ابلاغ کنند که آقای ولایتی نیز متولی این بخش بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها