امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37380
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»،  با گذشت 2 هفته از بازگشایی مدارس در آلمان، بیش از 3 هزار و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «پرس‌تی‌وی»،  با گذشت 2 هفته از بازگشایی مدارس در آلمان، بیش از 3 هزار و 500  آموزگار آلمانی در برلین در اعتراض به شرایط شغلی تظاهرات کردند.

در این تظاهرات افرادی که پس از سال 2004 آغاز به کار کرده‌اند به کمی خدمات درمانی و امنیت اجتماعی اعتراض کردند. «دورین زیبرنیک» رئیس اتحادیه آموزگاران در این مورد گفت: «آموزگاران و مربیان تظاهرات می‌کنند چرا که بر روی حقوق خود ایستاده‌اند.»

وی همچنین گفت که  دولت تصمیم گرفته است که چطور به آموزگاران پرداخت شود و شرایط شغلی آنان چگونه باشد.

آموزگاران تصمیم گرفته‌اند تا پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ماه آینده چندین تظاهرات دیگر برگزار کنند تا صدای خود را به گوش سیاستمداران برسانند.

یکی از معترضان نیز گفت: «این اقدام برای سوسیال‌دموکرات‌ها ( که رقیب مرکل در انتخابات هستند) نیز خوب نخواهد بود چرا که آنها می‌گویند برای کارگران کاری خواهند کرد اما وقتی که به قدرت می‌رسند عملا هیچ کاری نمی‌کنند و این همان چیزی است که ما می‌خواهیم نشان دهیم.»

بنابر آخرین نظرسنجی‌هایی که تلویزیون آلمان انجام داده است احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در انتخابات آتی 42 درصد آرا را کسب خواهند کرد. احزاب دموکراتیک آزاد، سوسیال‌دموکرات، سبز و چپ به ترتیب 5، 25، 12 و 8 درصد آرا را به خود اختصاص خواهند داد.

انتهای‌پبام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها