امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37388
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 46
الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی در خصوص نگاه حقوقی به مباحث هسته‌ای و تحریم‌ها گفت: این دو مقوله مباحثی ...

الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی در خصوص نگاه حقوقی به مباحث هسته‌ای و تحریم‌ها گفت: این دو مقوله مباحثی هستند که گروه‌های مختلف در بخش‌های اجرایی به آن می‌پردازند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری در خصوص ادامه چگونگی این فعالیت‌ها تصریح کرد: قرار است از این پس به صورت متمرکز در مورد این مباحث فکر و مطالعه شود و بر همین اساس نیز ما در بخش حقوقی همکاری داریم.

امین زاده گفت: به رئیس جمهوری اعلام کردیم که معاونت حقوقی این آمادگی را دارد که در بخش دیپلماسی عمومی و یا برگزاری مجامع حقوقی بین المللی در خصوص تحریم‌ها و یا ثبت شکایت در مجامع و محاکم بین‌المللی، جهانی و منطقه‌ای و حتی محاکم داخلی کارهای مطالعاتی و پشتیبانی را بر عهده بگیریم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه رئیس جمهوری نیز از این موضوع استقبال کرد عنوان کرد: در این مباحث وزارت خارجه، سازمان انرژی اتمی، و وزارتخانه‌های دیگر به نوعی درگیر هستند و از این پس مباحث حقوقی در کنار مباحث فنی و سیاسی با هم لحاظ می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: به هر حال اصل این است که حقوق ما تضییع شده است و باید به آن رسیدگی شود.

آخرین دور گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران با گروه 1+5 فروردین ماه سال جاری در آلماتی قزاقستان برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها