امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37398
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روزنامه آلمانی «هاندلزبلات»،‌ «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین ایتالیا با اشاره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  روزنامه آلمانی «هاندلزبلات»،‌ «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین ایتالیا با اشاره به اتهام‌های مالیاتی خود درباره فروپاشی دولت این کشور هشدار داد و در صورت تحقق چنین وضعیتی مخالفان را مسئول آن دانست.

وی گفت: «در صورتی که وزرای حزب مردم آزاد استعفا دهند، آنها (مخالفان) خواهند گفت که این تقصیر آنهاست. اما من از خودم پرسیدم که اگر 2 دوست در قایقی نشسته باشند و یکی از آنها در دریا بپرد، در صورتی که قایق از مسیر خود منحرف شود، مقصر کیست؟»

رسانه‌های ایتالیایی گزارش‌هایی را منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه در صورتی که برلوسکونی از سنا اخراج شود، وی در اکتبر جاری دولت را سرنگون خواهد کرد.

هفته گذشته نیز «فرانسیسکو نیتو پالما» یکی از اعضای برجسته حزب مردم آزاد گفت که برلوسکونی در شرایطی که به دلیل تخلف مالیاتی نمی‌تواند سمتی داشته باشد اما ریاست حزب را بر عهده خواهد داشت. وی افزود:« من گمان نمی‌کنم که عضویت در پارلمان و یا خارج از آن باعث شود که برلوسکونی از ریاست کنار گذاشته شود.»

پیش از این دادگاه عالی ایتالیا برلوسکونی را به سپری کردن 4 سال حبس محکوم کرده بود که البته بعدا آن را به یک سال کاهش داد. با این حال حزب « مردم آزاد» حزب برلوسکونی ضمن اعتراض به حکم دادگاه، اجرای چنین حکمی را دزدی آرای 10 میلیون نفری دانسته بود که در انتخابات فوریه به برلوسکونی رای دادند.

در مقابل مخالفان در مورد هر گونه میانجیگری مقامات ایتالیا در پرونده های قضایی برلوسکنی هشدار داده بودند. از جمله «بپه گریلو» رهبر جنبش 5 ستاره این اقدام را زمینه‌ساز توهین به دستگاه‌های اجرایی و قضایی کشور دانسته بود.

در پی این موضع‌گیری‌ها بود که «جیورجیانو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور ایتالیا بر اجرای حکم زندان برلوسکونی به اتهام تخلف مالیاتی تاکید کرد.

بنابر قوانین ایتالیا شهروندان بالای 70 سال به زندان فرستاده نمی شوند و دوران محکومیت خود را باید در بازداشت خانگی به سر ببرند.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار