امروز : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 28
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37402
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فرانسوی «فیگارو» از ورود ده‌ها نیروی ویژه گروه موسوم به «ارتش آزاد» به سوریه خبر داد. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فرانسوی «فیگارو» از ورود ده‌ها نیروی ویژه گروه موسوم به «ارتش آزاد» به سوریه خبر داد. این نیروها که تحت نظر کارشناسان و مربیان آمریکایی،  اسرائیلی و اردنی تعلیم دیده‌اند، چند روز قبل از مرز منطقه «درعا» وارد سوریه شده و به سمت دمشق حرکت کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، این نیروها چند ماه در اردوگاهی در نزدیکی مرز سوریه و اردن تحت نظر عوامل سیا و همچنان کماندوهای اسرائیلی و اردنی آموزش دیده‌اند. 300 نفر از این نیروهای ویژه روز 17 اوت و گروهی دیگر هم 19 اوت وارد سوریه شده‌اند.

پیشتر روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» در ماه ژوئن، از آموزش نیروهای مخالف دولت سوریه تحت نظر عوامل سازمان سیا و فرماندهان نظامی آمریکا در کمپ‌هایی سری در اردن و ترکیه خبر داده بود.

همچنین گزارش شده است که آمریکا 700 نیروی ویژه ارتش خود را نیز در اردن مستقر کرده تا در صورت نیاز به استفاده از گزینه نظامی، این نیروها را در سوریه به‌کارگیری کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار