امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37405
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم معارفه علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم و دیدار ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم معارفه علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم و دیدار وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و هنر روز‌گذشته با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در تالار وحدت برگزار شد.

این دیدار با قرائت کلام‌الله مجید و اجرای ارکست‌ سنفونیک به خوانندگی سالار عقیلی آغاز شد در این مراسم کلیپی مشتمل بر تصاویر رأی اعتماد علی جنتی در مجلس شورای اسلامی با 234 رأی موافق از 284 رأی مأخوذه پخش شد.

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم مهمترین غایب مراسم بود که به همین دلیل تودیع او به زمان دیگری موکول شد. اسحاق جهانگیری نیز در مورد حسینی گفت: در دولت قبل امتیازات ویژه‌ای به برخی از افراد داده‌اند که تنها چند نفر در دولت از این امتیازات محروم بودند و آقای حسینی یکی از آنها بود.

غلامحسین امیرخانی رئیس شورای عالی خانه هنرمندان، ایرج راد رئیس خانه تئاتر، حمیدرضا نوربخش رئیس خانه موسیقی، حجت‌الاسلام دعایی و نادر قدیانی در این مراسم سخنرانی کرده‌اند.

از نکات جالب این مراسم حضور اندک اهالی ادب و نشر بود .از جمله حاضران می‌توان به مجید راستی، جهانگیر خسروشاهی، مهدی کاموس،محمود حکیمی ،ساعد باقری و پرویز بیگی حبیب‌آبادی اشاره کرد.دو گزینه‌ جدی معاونت فرهنگی که در روزهای گذشته مطرح شده‌بودند در این نشست حضور‌نداشتند.

تمام طبقات تالار وحدت مملو از حضور اهالی فرهنگ و هنر بود به شکلی که شمقدری معاون سینمایی وزیر ارشاد که کمی دیر رسیده‌بودجایی برای نشستن در سالن نیافت و تالار وحدت را ترک کرد. 

قرار بود اهالی سینما نیز در این مراسم مسایل خود را بازگو کنند که محمدمهدی عسگرپور در ابتدا برای این موضوع انتخاب شد اما با مخالف اعضای خانه سینمای ایرانیان(اصناف قانونی) و انتقال این موضوع به روابط عمومی ارشاد برنامه سخنرانی نماینده سینماگران از برنامه حذف شد. ظاهرا اعضای خانه سینمای ایرانیان که به دلیل عدم دیدار با وزیر ارشاد مراسم امروز را تحریم کرده بودند، قرار است روز دوشنبه با علی جنتی دیدار کنند .گویا این سینماگران توافق کرده بودند در صورت سخنرانی عسگرپور به نمایندگی از سینماگران در جلسه روز دوشنبه حضور پیدا نخواهند کرد.

حجت‌الاسلام دعایی از مؤسسه روزنامه اطلاعات در میان سخنان خود تحت تأثیر قرار گرفت و لحظاتی با بغض سخن گفت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از جمله مقامات عالی این مراسم بود که در سخنان خود سه بار به جای استفاده از نام دکتر حسن روحانی از عنوان خاتمی استفاده کرد که با تشویق‌های حاضران مواجه شد و در توجیه این اتفاق گفت: 8 سال وزیر آقای خاتمی بودن و 8 سال در کنار ایشان بودن باعث این اتفاق می‌شود ضمن اینکه آقای خاتمی هم به هنرمندان ارادت ویژه‌ای دارند.

فرزاد فرزین،علی لهراسبی،رضا یزدانی،محمد علیزاده و شهرام شکوهی از جمله خوانندگان پاپ حاضر در مراسم بودند که همگی درکنار هم و در طبقه سوم تالار وحدت نشسته بودند.

رامین مهمانپرست، شهرام ناظری، مجید انتظامی، سید محمد بهشتی، ناصر تقوایی، محمد گلریز، مصطفی میرسلیم، محمود آموزگار،حمیدرضا شاه‌آبادی، همایون امیرزاده، حجت‌الله ایوبی، شاهین فرهت، فرهاد فخرالدینی، فریدون شهبازیان،هوشنگ کامکار،بهزاد فراهانی،عبدالحسین مختاباد،محمدحسین نیرومند،محمدضا عباسیان،هاشم میرزاخانی،محمدرضا فرجی،سیمون سیمونیان،سیاوش حقیقی،امین تارخ،نصرالله قادری، داریوش فرهنگ، فریدون جیرانی، حبیب اسماعیلی، غلامرضا ازادی، خسرو امیرصادقی، مجید امرایی، احمد امینی، منوچهر شاهسواری، غلامرضا موسوی، همایون اسعدیان، بهروز بقایی، داریوش بابائیان، محمد حیدری، امیرحسن شریفی، حمید بهمنی، نظام‌الدین کیایی، داریوش اسدزاده، ولی‌الله شیراندامی، انوشیروان ارجمند، خشایار اعتمادی، حسن حسن دوست، ماهایا پطروسیان، جمیل رستمی، حسن شکوهی، فرشته طائرپور، بهرام دهقانی، مجید برزگر، مرتضی رزاق کریمی، سهیل جهان‌بیگلری، فرهاد توحیدی، محمدمهدی عسگرپور، امیر اثباتی، آناهید آباد، منصوره وافری، مرتضی رزاق کریمی، علی آشتیانی پور، حبیب رضایی، رویا تیموریان، علی سرتیپی، علی واجدسمیعی،جعفر صانعی مقدم، رحمان سیفی آزاد،علی علایی، اکبر حر، سیدجمال ساداتیان، مجتبی فرآوردده، بیژن میرباقری،امیرحسین علم‌الهدی و عزیز‌الله حمید‌نژاد  از جمله حاضران در این مراسم بودند.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار