امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37409
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به این کمپانی می‌گویند مذاکرات بکمامبتوف با مسئولان مترو گلدوین مه‌یر به مراحل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به این کمپانی می‌گویند مذاکرات بکمامبتوف با مسئولان مترو گلدوین مه‌یر به مراحل پایانی خود رسیده است.

این فیلم‌ساز روسی در کنار مشارکت در امر تولید «بن هور» جدید سینما، کارگردان آن هم خواهد بود. فیلم او اقتباسی از کتاب لیو والاس  خواهد بود.
لیو والاس کتاب پرخواننده و معروف خود «بن هور:افسانه میسحی» را در سال 1880 نوشت و بیلی وایلر در سال 1959 فیلمی براساس آن ساخت.

بکمامیتوف می‌گوید اقتباس سینمایی  جدید او، به قصه کتاب والاس نزدیک‌تر است ونسخه دوباره سازی شده فیلم وایلر نخواهد بود.

این در حالی است که فرد نیبلو هم در سال 1925 یک نسخه سیاه و سفید و صامت از قصه کتاب والاس را کارگردانی کرد.

هر دو فیلم وایلر و نیبلو در حال حاضر لقب آثار کلاسیک سینما را گرفته‌اند واین در حالی است که نسخه رنگی سال 1959 وایلر ،شهرت بیشتری دارد.

برعکس دو نسخه سینمایی «بن‌هور»، قصه فیلم بکمامیتوف بر روی سال‌های اولیه زندگی جودا بن‌هور شخصیت اصلی قصه کتاب دالاس تکیه خواهد کرد.

در آن دوران، بن هور یک نجیب زاده و شاهزاده بود و دوستی نزدیکی با دوست دوران کودکان خود مسالا داشت. مسالا پس از بازگشت به رم به مقام افسر فرماندهی لژیون رسید و به خانواده بن هور خیانت کرد.
در نسخه سال 1959، چارلتن هستن و استیفن بوید در نقش بن‌هور و مسالا بازی کردند. جک ‌هاوکینز ، هایا هاراریت و هیو گریفیت دیگر بازیگران فیلم بودند. این فیلم با هزینه 20 میلیون دلاری خود ، 70 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد.سکانس ارابه رانی این فیلم ،شهرت بین المللی دارد.

به نوشته سایت اینرتنتی ددلاین ، کیت کلارک فیلم‌نامه اقتباسی «بن‌هور» جدید را براساس قصه کتاب لیو دالاس نوشته است.

تیمور بکمامیتوف که مدیر یک شرکت فیلم‌ سازی هم هست، تا به حال فیلم‌های «تحت تعقیب» و «آبراهام لینکلن: شکارچی وامپیر» را به زبان انگلیسی کارگردانی کرده است.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها