امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37423
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، کمیساریای عالی امور آوارگان سازمان ملل اعلام کرد که در پی جنگ داخلی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، کمیساریای عالی امور آوارگان سازمان ملل اعلام کرد که در پی جنگ داخلی در سوریه بیش از یک میلیون کودک آواره شده‌اند.

بنابراین گزارش، کودکان نیمی از آوارگان سوری را که در کشورهای اردن، ترکیه، عراق و لبنان هستند، تشکیل می‌دهند و در صورتی که تعداد آوارگانی که به کشورهای اروپایی رفته‌اند نیز محاسبه شود تعداد کودکان آواره افزایش خواهد یافت.

یک میلیون سوری زیر 18 سال در حالی در اردوگاه های آوارگان زندگی می‌کنند که 740 هزار نفر از این تعداد زیر 11 سال سن دارند.

همچنین سازمان ملل اعلام کرد که دو میلیون کودک نیز در داخل سوریه آواره هستند و با ترک خانه و کاشانه خود شرایط دشواری را سپری می‌کنند.

بنابراین گزارش عددی بالغ بر 7 هزار کودک سوری در طی سه سال گذشته در جنگ داخلی این کشور کشته شده‌اند.

این درحالی است که با تشدید درگیری در سوریه در چند ماه گذشته تعداد آوارگان به طرز چشمگیری افزایش یافته است و در هفته گذشته تنها در طی دو روز بیش از 20 هزار سوری به شمال عراق آمده‌اند که سازمان ملل آنرا یکی از بزرگترین مهاجرت‌های انسانی توصیف کرده است.

در حال حاضر دو میلیون سوری در خارج از این کشور و 4.5 میلیون تن دیگر در داخل این کشور آواره شده‌اند.

کشورهای عربی و غربی در سال 2011 با دامن زدن به اعتراضات در سوریه این کشور را وارد جنگی فرسایشی کرده‌اند که با تقویت گروه‌های تندرو خارجی در این کشور عملاً چشم انداز پایان این خشونت‌ها دور از دسترس شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها