امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37433
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محمد‌حاج‌ابوالقاسم استاد و حافظ قرآن کریم در همایش جلسات ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محمد‌حاج‌ابوالقاسم استاد و حافظ قرآن کریم در همایش جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن با بیان اینکه جلسات سنتی حفظ، یکی از بهترین ظرفیت‌ها برای آموزش حفظ قرآن کریم است، گفت: تمامی ما که قرآن را حفظ کردیم و همچنین افرادی که سابقه حفظ آنها بیش از 20 سال است در جلسات سنتی حفظ قرآن به این توفیق نائل آمدند.
خروجی جلسات سنتی حفظ نسبت به مؤسسات امروزی قابل توجه است

وی با بیان اینکه جلسات سنتی حفظ قرآن در گذشته تشویقی و محوری برگزار می‌شدند، ادامه داد: شاید در جلسات حفظ قرآنی که در گذشته برگزار می‌شد تنها 20 نفر حضور پیدا می‌کردند اما حدود 10 نفر از این تعداد حافظ کل قرآن می‌شدند در حالی که اکنون با وجود اینکه آمار حضور افراد در جلسات قرآنی بیشتر شده است خروجی قابل قبولی حاصل نمی‌شود.

حاج‌ابوالقاسم با اشاره به اهمیت جلسات حفظ قرآن خاطرنشان کرد: از نظر روایی جلسات و مجموعه‌های قرآنی مورد تأکید قرار گرفته است به طوری که در  بسیاری از روایات اهمیت شرکت در جلسات جمعی حفظ قرآن بیان شده است.
پاداش بی‌همتای گردهمایی برای خدا و عشق ورزیدن به یکدیگر

وی با بیان اینکه در جلساتی که در آن قرآن خوانده می‌شود ملائک حضور می‌یابند و رحمت الهی شامل افراد می‌شود تصریح کرد: حضرت امیرالمومنین(ع) در روایتی که مربوط به محافل مذهبی است، می‌فرمایند :«روزی می‌آید که شما بر تخت‌هایی تکیه می‌زنید در حالی که از شما پذیرایی می‌کنند بشارت روزی را می‌دهند که از نور چهره‌تان
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها