امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37442
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 33
رضا روستا آزاد رئیس دانشگاه شریف در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهم‌ترین اولویت دولت تدبیر و امید ...

رضا روستا آزاد رئیس دانشگاه شریف در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهم‌ترین اولویت دولت تدبیر و امید برای تحقق حماسه اقتصادی را فعال کردن و حمایت از بخش خصوصی عنوان کرد و اظهار داشت: دولت باید با وضع قوانین خوب و حمایتی از اصل 44 روح حمایت از بخش خصوصی را تقویت کند.

روستاآزاد در همین زمینه به لزوم ارائه تسهیلات بانکی به این بخش و وضع قوانین هوشمند اشاره کرد و ادامه داد: سیاست بلند مدت حمایت از بخش خصوصی در برخی کشورها همچون ترکیه تجربه موفقی بوده که اِعمال این قوانین در داخل کشور در فعالیت این عرصه و احساس حمایت دولت از آنها موثر است. 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اقتصاد کشور باید مبتنی بر دانش و فناوری‌های بومی باشد و در غیر اینصورت در شرایط فعلی تحریم پاسخگو نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین دانشجویان، اساتید و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باید در قالب بخش خصوصی مبتنی بر دانش بومی فعال شوند که این همان مرکز رشد و پارک‌های فناوری است که به‌شدت نیازمند حمایت بخش دولتی است.

روستا آزاد به تعطیلی واحدهای تولیدی اشاره کرد و یادآور شد: ‌در بسیاری از شهرک‌های صنعتی بخش‌های تولیدی دچار رکود،‌تعطیلی‌ و نقدینگی است که باید با انجام اصلاحات این واحدهای صنعتی نیز فعال شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها