امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37448
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت مولر»، رئیس فعلی پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) گفته است چگونه مأموریت‌های این سازمان پس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «رابرت مولر»، رئیس فعلی پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) گفته است چگونه مأموریت‌های این سازمان پس از حوادث 11 سپتامبر دستخوش تغییر و تحول شد.

پس از حوادث 11 سپتامبر که روایت‌های مختلفی از آن در مقابل روایت رسمی آمریکا وجود دارد دولت آمریکا با این استدلال که مورد تهاجم عملیات تروریستی قرار گرفته، جهان را طی دکترینی به دو قطب دوست و دشمن تقسیم کرد تا فصل تازه‌ای هم در عرصه سیاست خارجی و هم در عرصه سیاست داخلی‌اش بگشاید.

در سیاست خارجی، شعار مبارزه با تروریسم دستاویز حمله به عراق و افغانستان شد که از ویژگیهای ژئوپلتیک خاصی برای اهداف بلند مدت آمریکا برخوردار بودند؛ در مناسبات داخلی هم تشدید فضای امنیتی، شنود مکالمات، رصد کردن ارتباطات اینترنتی و نفوذ به حریم شخصی شهروندان اقدامات بدی بودند که به قصد جلوگیری از وقوع بدترین اتفاق‌ها توجیه‌پذیر می‌شدند.

و این همه در شرایطی اتفاق می‌افتاد که تحقیقات بسیاری از دانشمندان علوم مختلف با روایت‌های رسمی آمریکا از حوادث این روز معما برانگیز تاریخ این کشور تناقض‌های بنیادین داشت.

آقای «رابرت مولر»، رئیس سازمان اف‌بی‌آی که تنها یک هفته پیش از حوادث 11 سپتامبر به ریاست این سازمان رسیده بود در مصاحبه‌ای گفته است او پس از این روز متعهد شده بود اف‌بی‌آی را از سازمانی با مسئولیت مبارزه با جرائم داخلی به سازمانی با وظیفه ضد اطلاعات برای مبارزه با تروریسم در سطح بین‌الملل تبدیل کرده بود.

وی در مصاحبه‌ای نادر با روزنامه‌نگاران که روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست آن را پوشش داده گفت: «من تعقیب پرونده‌ها را دوست دارم؛ به انجام تحقیقات، به خصوص درباره قتل علاقه‌مندم و به خاطر همین است که بازرس شدم؛ اما انتظار نداشتم زمانم را صرف جلوگیری از وقوع حملات تروریستی کنم.»

آقای مولر 69 ساله که که با تأیید کنگره آمریکا بیش از 10 سال (حداکثر زمان قانونی برای ریاست اف‌بی‌آی) رئیس اف‌بی‌آی بوده در 4 سپتامبر سال جاری از سمتش کنار می‌رود. سازمان تحت امر او در خلال 12 سالی که او رئیس بوده بیش از 18 دفتر در خارج از مرزهای آمریکا افتتاح کرده است.

مولر گفته بیش از نیمی از 36 هزار کارمند اف‌بی‌آی پس از 11 سپتامبر 2001 به این سازمان پیوسته‌اند و تعهدنامه‌ای را مبنی بر تعهد برای حفاظت از آمریکایی‌ها در برابر حملات تروریستی یا حملات سایبری امضا کرده‌اند.

مولر درباره برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا که اخیراً ادوارد اسنودن آنها را افشا کرده است، لحنی قاطعانه در دفاع از آن داشت. وی گفت: «این برنامه‌ها برای محافظت از حمله‌های تروریستی و حمله‌های دیگر بسیار مهم هستند.»

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از وقوع حمله دیگری شبیه 11 سپتامبر ابراز نگرانی کرد و گفت هراسان است که به بخش انرژی آمریکا حمله‌های سایبری شود.

وی گفت: «آمریکا از توانایی دفاع از خودش در برابر حمله سایبری علیه بخش انرژی برخوردار نیست.»

این سخنان رئیس اف‌بی آی در حالی صورت گرفت که اخیراً افشا شده بر خلاف ادعاهای مقامات آمریکایی برنامه جاسوسی پریسم تنها یک حمله تروریستی را در خلال سالهای گذشته خنثی کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها