امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37451
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «کردپرس»، «جمیل بایک» رئیس شورای رهبری پ‌ک‌ک اعلام کرد: دولت «اردوغان» باید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «کردپرس»، «جمیل بایک» رئیس شورای رهبری پ‌ک‌ک اعلام کرد: دولت «اردوغان» باید ثابت کند که در روند مذاکرات صلح، مطالبات کردهای ترکیه را تامین می‌کند. متاسفانه طی هفته‌های اخیر روز به روز بی اعتمادی کردها به دولت بیشتر شده است. اگر دولت هر چه زودتر برنامه‌های خود را برای تغییر فضای سیاسی و دموکراتیک ترکیه و پرداخت مطالبات کردها اعلام نکند، پ‌ک‌ک نیز تصمیمات جدیدی اتخاذ می کند.

بایک در ادامه و در توضیح برنامه‌های پ‌ک‌ک در صورت احتمال عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح گفت: ما فعلا به جنگ مسلحانه نمی‌اندیشیم و چنین چیزی در دستور کار ما نیست. اما گزینه‌های دیگری در ذهن داریم. مثلا می‌توانیم عقب‌نشینی و خروج نیروهایمان از مرزهای ترکیه را کند نموده و یا آن را به تاخیر بیاندازیم. همچنین می توانیم آتش‌بس را به حالت تعلیق درآورده و  کردهای سراسر ترکیه را به خیابانها بکشانیم. از این گذشته نه تنها در ترکیه بلکه در دیگر کشورها نیز، تلاش می‌کنیم کردها را علیه سیاست‌های جنگ طلبانه حزب عدالت و توسعه، به فعالیت دموکراتیک تشویق کنیم.

رئیس شورای رهبری پ‌ک‌ک در پایان اعلام کرده که بنا به درخواست اوجالان، لازم است که حکومت ترکیه به منظور تکمیل پروژه صلح کمیسیون‌های 8 گانه‌ای را به این شرح به وجود بیاورد: 
1- کمیسیون حقوق
2- کمیسیون اجتماعی اقتصادی
3- کمیسیون میثاق ملی
4- کمیسیون آزادی زنان
5- کمیسیون محیط زیست
6- کمیسیون نهادهای مدنی
7- کمیسیون امنیت
8- کمیسیون حقیقت یابی و پیگیری

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار