امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37465
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «مجلس اعلای اسلامی عراق»، «ستار البطاط» از سران جریان صدر، به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «مجلس اعلای اسلامی عراق»، «ستار البطاط» از سران جریان صدر، به روزنامه عراقی الزمان گفت که «مقتدا صدر» به کناره‌گیری خود از فعالیت سیاسی پایان داده و به زودی با ایجاد تغییراتی ریشه‌ای در جریان صدر فعالیتهای خود را از سر خواهد گرفت.

وی گفت که صدر تا چند روز آینده دستورهای تازه‌ای صادر خواهد کرد و برخی شخصیت‌های جریان صدر و افراد وابسته به خود را کنار خواهد زد.

به گفته البطاط علت اصلی تصمیم صدر به کناره‌گیری از فضای سیاسی کشور آن بود که بسیاری از مسئولان خواستار رسیدگی به فساد مالی در کشور شده بودند اما وقتی در این باره دخالت کرد حملات گسترده سیاسی علیه او آغاز شد.

درخواست ائتلاف متحدون از مقتدا صدر

ائتلاف متحدون، به ریاست اسامه النجیفی، از مقتدا صدر خواست که به کناره‌گیری از فعالیت سیاسی پایان دهد.

در بیانیه رسمی ائتلاف متحدون که روز سه‌شنبه منتشر شده تأکید شده که تصمیم صدر درباره کناره‌گیری از فعالیت سیاسی باعث بر هم خوردن توازن قوا در فضای سیاسی کشور شده است و صدر باید شخصا رهبری جریان صدر را که در حال رشد و پختگی و تغییر دادن فضای سیاسی کشور است بر عهده گیرد.

در این بیانیه افزوده شده که انتقال عراق به ساحل امنیت و آرامش جز با تلاش همه جانبه همه نیروهای مخلص و فداکار ممکن نیست و جریان صدر در سال‌های اخیر نقشی انکارناپذیر در این فضا داشته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها