امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3747
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان فلسفی امروز در نشست خبری اظهار داشت: امسال  100 مرکز آموزشی غیر دولتی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیمان فلسفی امروز در نشست خبری اظهار داشت: امسال  100 مرکز آموزشی غیر دولتی در 100 مرکز تولیدی کشور راه‌اندازی می‌شود.
رئیس مؤسسه آموزش علمی - کاربردی جهاد کشاورزی افزود: مراکز غیر دولتی در کنار مراکز تولیدی بزرگ مانند کشت ‌و صنعت‌ها راه‌اندازی شود، تا آموزش نظری در کنار عملی باشد.
وی  با بیان اینکه 6 مرکز علمی- کاربردی غیر دولتی سال گذشته راه‌اندازی شد، گفت: بررسی‌ها نشان داد که توسعه مراکز آموزشی غیر دولتی می‌تواند ظرفیت مناسبی را در بخش آموزش ایجاد کند.
وی ادامه داد: برای متقاضیان راه‌اندازی مراکز آموزش غیردولتی تسهیلات داده می‌شود و شرایط لازم برای ادامه کار فراهم می‌شود.
*مراکز آموزشی در شهرستان‌های کوچک راه‌اندازی می‌شود
فلسفی با بیان اینکه اولویت راه‌اندازی مراکز غیردولتی در شهرستان‌های کوچک است، گفت: با بانک‌ها هم در زمینه ارائه تسهیلات برای احداث ساختمان مراکز آموزشی رایزنی شده است.
*آغاز ثبت نام رشته‌های کاردانی آموزش علمی - کاربردی جهاد کشاورزی
فلسفی همچنین از آغاز ثبت‌نام رشته‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای به صورت ناپیوسته و ترمی خبر داد و گفت: از 7 تا 14 اردیبشهت ثبت‌نام دانشجویان انجام می‌شود.
وی گفت: در سال جاری 15هزار و 300 نفر در رشته‌های کاردانی با 635 کد رشته محل و 7 هزار و 800 نفر در رشته‌های کارشناسی ترمی با 275 کد رشته محل و 70 نفر نیز در رشته‌های ارشد این مؤسسه پذیرش می‌شوند.
 فلسفی گفت: متقاضیان برای ثبت نام به سایت اینترنتی  مؤسسه آموزش علمی - کاربردی جهاد کشاورزی مراجعه کنند.
*راه‌اندازی مقطع دکترا در مؤسسه آموزش علمی - کاربردی جهاد کشاورزی
فلسفی همچنین از افزایش 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و نیز راه‌اندازی مقطع دکترا در این مؤسسه آموزشی خبر داد.
به گفته فلسفی در حال حاضر در مقطع کارشناسی ارشد؛ رشته‌ دامپروری ارگانیک وجود دارد و رشته‌های کنترل ایمنی در جنگل ، بیوتکنولوژی آبزیان، فرآورده‌های نوین لبنی، برنج ارگانیک و مدیریت تلفیقی آفات در سال جاری اضافه می‌شود.
*15 درصد تخفیف شهریه برای روستازادگان
فلسفی همچنین گفت: برای شاغلان بخش کشاورزی و روستا زادگان و کشاورز زادگان در این مؤسسه آموزشی اولویت ویژه وجود دارد و برای شهریه آنها تخفیف 15 درصدی اعمال می‌شود.
*تحصیل بدون کنکور
فلسفی همچنین تصریح کرد که برای ادامه تحصیل در مؤسسه آموزش عالی جهاد کشاورزی در مقطع کاردانی نیاز به کنکور نیست و دانشجویان با شرط داشتن مدرک دیپلم و معدل بالای 14 می‌توانند در این مؤسسه ادامه تحصیل بدهند.
رئیس مؤسسه آموزش علمی - کاربردی جهاد کشاورزی همچنین گفت: این مؤسسه در سال 78 تأسیس شده و تاکنون بیش از 100 هزار نفر فارغ‌التحصیل داشته و در حال حاضر نیز 29 هزار نفر دانشجو در  64 مرکز آموزش وزارت جهاد در 141 رشته تحصیل می‌کنند.
وی ادامه داد: اهداف این مؤسسه آموزش شاغلان بخش کشاورزی و کارکنان وزارت جهاد در اولویت اول و بعد آموزش علاقمندان در اولویت بعدی است.
به گفته فلسفی دانشجویانی که از این مؤسسه فارغ‌التحصیل می‌شوند 65 تا 70 درصد آنها در بازار کار مشغول می‌شوند و نگرانی در مورد کار ندارند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار