امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37474
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 64
امیر آقایی، حافظ بین‌المللی قرآن کریم در دومین روز برگزاری همایش جلسات ثابت و محوری حفظ قرآن، با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ قرآنی به ویژه حفظ قرآن ...

امیر آقایی، حافظ بین‌المللی قرآن کریم در دومین روز برگزاری همایش جلسات ثابت و محوری حفظ قرآن، با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ قرآنی به ویژه حفظ قرآن گفت: در اولین روز همایش، جلسات محوری و ثابت که کمیسیون‌هایی تشکیل شد، اساتید حفظ قرآن با تمامی بندهای پیش‌نویس جلسات ثابت و محوری حفظ قرآن موافقت و برای بهتر برگزار شدن این جلسات پیشنهاداتی مطرح کردند.

وی با بیان اینکه نباید فعالیت‌های قرآنی با سایر امور مقایسه شود، خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و تشکیل جلسات قرآنی سختی‌ها و زحمات خاص خود را دارد که هر کس که علاقه‌مند واقعی باشد، با وجود جذابیت‌های عصر کنونی در این عرصه وارد می‌شود؛ بنابراین نباید انتظار بالایی از اجرای امور قرآنی در جامعه داشته باشیم، اما با توجه به وظیفه و تکلیفی که داریم باید به صورت امیدبخش و مستمر در راستای بهتر برگزار شدن و مؤثر بودن فعالیت‌های قرآنی گام برداشت.

آقایی با اشاره به رشد تعداد حافظان قرآن نسبت به سال‌های گذشته ادامه داد: برای تأثیرگذاری جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن بهتر است تلاوت قرآن در ابتدای جلسات توسط اساتید صورت گیرد و اگر قرار است نکته‌ای مطرح شود، در ابتدای جلسات گفته نشود، چرا که ممکن است برخی افراد دیرتر در جلسه حاضر شده و از نکته کلیدی بهره‌مند نشوند.

وی با اشاره به وجود حداقل امکانات در جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن افزود: برخی از افراد در اوایل جلسات ممکن است برای قرائت قرآن از استاد خجالت بکشند و در جایگاه حاضر نشوند که در این حالت باید میکروفونی سیار تهیه شود تا قرآن‌آموز در جایگاه خود محفوظاتش را ارائه دهد.

این حافظ بین‌المللی قرآن به اساتید جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن توصیه کرد تا با قرآن‌هایی واحد به تدریس بپردازند تا روند آنها مشخص شود و اظهار داشت: قرآن 15 خطی و بدون ترجمه «عثمان طه» کتابی مناسب برای حفظ قرآن است که امیدواریم سازمان دارالقرآن با تهیه این کتاب‌ها روند حفظ قرآن را تسهیل کند.

آقایی، اهدای جوایز به افرادی که در مقاطع مختلف پیشرفت می‌کنند را یکی از راهکارهای تشویقی عنوان کرد و گفت: ارائه گواهینامه و جوایز برای قرآن‌آموزان آنها را در پیشرفت بیشتر در امور قرآنی ترغیب می‌کند.

این حافظ بین‌المللی قرآن ادامه داد: اگر اساتید حفظ قرآن در جلسات خود افرادی الگو یا نخبه به عنوان مهمان در جلسات خود دعوت کنند، قرآن‌آموز علاقه بیشتری به شرکت در جلسات خواهد داشت و تربیت حافظان تک‌بعدی نخواهد بود.

وی پخش برنامه‌های متنوع قرآنی در جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن را از دیگر راه‌های جذب قرآن‌آموزان دانست و افزود: اگر سازمان دارالقرآن در سایت تلاوت اتاق گفت‌وگویی برای اساتید و قرآن‌آموزان قرار دهد تا آنها پیوسته با یکدیگر ارتباط داشته باشند به طور حتم نتیجه جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن مطلوب‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها